Czeka nas katastrofa ekologiczna. Jednorazowe rękwiczki zalewają ulice

2020-04-06 8:58
Zużyte rękawiczki i fruwające śmieci? Kolejny efekt epidemii
Autor: pixabay.com/manfredrichter/nastya_gepp

Wszyscy powinniśmy używać rękawiczek i masek w trosce o nasze zdrowie. Choć nie wszyscy stosują się do tego obowiązku, to niespotykana nigdy wcześniej skala, z jaką zostały wykorzystywane między innymi foliowe rękawiczki, niesie ze sobą poważne ekologiczne zagrożenia. Ulice naszych miast powoli zalewa fala latających rękawiczek.

W ostatnich tygodniach ulice polskich miast zaczęły zalewać tysiące foliowych i nitrylowych rękawiczek. Używamy ich zgodnie z przeznaczeniem i zaleceniami rządu, po czym wyrzucamy, by uniknąć ryzyka zarażenia. Niestety to zjawisko może się bardzo negatywnie odbić ekologii.

Teraz jest to oczywiście najmniej istotny z problemów, ale na pewno trzeba mieć tę kwestię na uwadze. Negatywny skutek naszych dzisiejszych działań, może się pojawić dopiero za wiele miesięcy, choć zaczyna być widoczny już dziś.

Trzeba też pamiętać, że wyrzucone rękawiczki czy maseczki mogą być nośnikiem wirusa. Służby miejskie starają się walczyć z tym zjawiskiem, regularnie opróżniając i dezynfekując kosze.

Strach przed koronawirusem będzie obecny w społeczeństwie jeszcze przez wiele miesięcy, a nawet lat i razem z nim przetrwa również popularność jednorazowych rękawiczek. 

Posłuchaj, jak się leczy zarażonych koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Koronawirus instrukcja postępowania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE