Jaki prezent dla Byka, Wagi lub Strzelca? Sprawdź najlepszy prezent pod choinkę według znaku zodiaku

i

Autor: Pixabay Jaki prezent dla Byka, Wagi lub Strzelca? Sprawdź najlepszy prezent pod choinkę według znaku zodiaku

święta 2023

Czego nie kupować niemowlakowi w prezencie? Tych rzeczy nie lubią rodzice!

2023-11-24 15:08

Przed nami święta Bożego Narodzenia. Czas, w którym chcemy kupić prezent nawet tym najmłodszym. Czego nie kupować niemowlakom? Sprawdź koniecznie. Z tych prezentów rodzice nie będą zadowoleni.

Okres niemowlęcy w życiu dziecka jest dość specyficzny. To w tym okresie dziecko najbardziej się rozwija. Poznawanie świata, rozszerzanie diety i pierwsze kroki - kamienie milowe w rozwoju. Gdy taki maluszek pojawia się w gronie bliskich nam osób bardzo chcemy podarować mu coś od siebie. 

Prezenty dla dzieci zawsze są mile widziane, ale czy wszystkie? Istnieje lista produktów, których nie warto kupować dla niemowlaków. Sprawdź, czego unikać, aby prezent był udany!

Pomoce do nauki chodzenia

Chodziki, pchacze, skoczki... to  akcesoria kontrowersyjne w świecie rodziców. Niektóre z nich są zakazane przez fizjoterapeutów, inne - dozwolone. Jedno pozostaje wspólne - kupno takiego prezentu może okazać się ryzykowne. 

Kosmetyki do kąpieli i pielęgnacji

Małe dzieci mają większą skłonność do uczuleń i alergii. Często sami rodzice metodą prób i błędów, dowiadują się na jakie składniki kosmetyków uczulone są ich dzieci. Dlatego bez wcześniejszej konsultacji nie warto ich kupować. 

Ubranka i buciki

Ubranka są jednym z najpopularniejszym prezentem dla każdego dziecka. Jednak te najmłodsze bardzo szybko rosną. Często możemy nie wstrzelić się w rozmiar i w porę roku. Jeśli zależy nam na kupnie ubranek, to warto kupić większe. Mamy wtedy większą pewność, że trafimy z rozmiarem. 

Grające zabawki

O ile w grających zabawkach nie ma nic złego, o tyle warto sprawdzić ich poziom głośności. Zbyt głośne dźwięki mogą zaburzyć rozwój dziecka. Lecz zabawki grające stonowane piosenki są wręcz polecane. 

Dlaczego nie kupować tych prezentów?

Należy pamiętać, że każde dziecko jest inne. Każde dziecko rozwija się inaczej i w swoim tempie. Jedno dziecko już w czwartym miesiącu potrafi, to co inne w szóstym. Wtedy też ma inne potrzeby. Najlepiej jest wprost zapytać rodziców, czego im potrzeba. Wtedy mamy pewność, ze prezent będzie udany i nie będzie leżał w szafie. 

Najbardziej ODJECHANE prezenty pod choinkę dla GEEKÓW | ESKA XD - Mobmania #63
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE