Co zabrać ze sobą do szpitala covidowego? Przygotuj podręczny zestaw. O tych rzeczach musisz pamiętać!

2021-03-26 15:22
plecak
Autor: Pixabay Co zabrać do szpitala covidowego? Powstał poradnik

Pandemia koronawirusa nie daje za wygraną. Liczba nowych przypadków wzrasta z dnia na dzień, mamy kolejne rekordy zakażeń. I nigdy nie wiadomo, kiedy trafimy do szpitala covidowego. Jak się przygotować, co zabrać? Z pomocą spieszy Fundacja GOTOWI.ORG, która opracowała specjalny poradnik. Jej przedstawiciele podkreślają: „Lepiej być gotowym 3 lata za wcześnie, niż 1 minutę za późno…”. A przy ciężkim przebiegu COVID-19, gdy wymagać będziemy hospitalizacji, może już nie być czasu, by pomyśleć o podstawowych rzeczach.

Spis treści

  1. Nagły pobyt w szpitalu covidowym. Co zabrać? PORADNIK
  2. GOTOWI.ORG, czyli jak przygotować się na katastrofy i zagrożenia

Koronawirus jest z nami już ponad rok i nic nie zapowiada, że pandemia zbliża ku końcowi. Nie wiadomo też, czy nie będziemy wymagać nagłej hospitalizacji. Fundacja GOTOWI.ORG, która informuje, jak przygotować się na różne katastrofy i zagrożenia, opracowała specjalny poradnik, dzięki któremu będzie nam łatwiej przetrwać trudny czas w szpitalu covidowym.

– Lepiej być gotowym 3 lata za wcześnie, niż 1 minutę za późno – mówią eksperci Fundacji GOTOWI.ORG.

Nagły pobyt w szpitalu covidowym. Co zabrać? PORADNIK

Eksperci Fundacji GOTOWI.ORG przekonują, by zestaw awaryjny spakować w małą torbę turystyczną lub niewielki plecak. Nie w walizkę.

– Nie czekaj, aż choroba pozbawi cię sił. (...)Zestaw ten możesz mieć przy sobie w karetce, na SOR-ze oraz oddziale szpitalnym. Jego przygotowanie nie zajmie ci dużo czasu, a zdecydowanie pomoże przetrwać trudny czas pobytu w szpitalu – mówią eksperci fundacji.

KLIKNIJ W GALERIĘ I SPRAWDŹ, CO SPAKOWAĆ DO SZPITALA COVIDOWEGO >>>

Obecnie w szpitalach covidowych obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. Sale są przepełnione, brakuje personelu i łóżek dla chorych. A to oznacza, że będziemy tam zdani tylko na siebie.

GOTOWI.ORG, czyli jak przygotować się na katastrofy i zagrożenia

Poradnik, dotyczący przedmiotów niezbędnych w szpitalu covidowym, to nie pierwszy taki projekt fundacji. Na jej stronach możemy dowiedzieć się m.in. jak radzić sobie np. z wybuchem wulkanu, lawinami, upałami, ale także z atakami terrorystycznymi i długotrwałym brakiem pracy.

Misją GOTOWI.ORG jest „stworzenie stałej kampanii informacyjnej skierowanej do ogółu społeczności, w efekcie której nastąpi realne zwiększenie bezpieczeństwa każdego obywatela i poprawi się w stopniu znacznym jego zdolność do przetrwania katastrof naturalnych i zagrożeń będących skutkiem działalności człowieka”.

Szpital tymczasowy w Gdańsku
Źródło: Co zabrać ze sobą do szpitala covidowego? Przygotuj podręczny zestaw. O tych rzeczach musisz pamiętać!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE