Co wkurza w Gdańsku? Donald Tusk, Kizo, Don Kasjo - YouTuber jest bezlitosny

i

Autor: YouTube

ciekawostki

Co w*****a w Gdańsku? YouTuber poszedł na całość!

2023-07-11 12:33

Maciej Dąbrowski na swoim youtubowym kanale publikuje serię filmików, które pokazują, co wkurza w polskich miastach. Wśród 59 "wkurzających" (choć to i tak delikatne określenie) rzeczy w Gdańsku znajdziemy Donalda Tuska, Kizo czy dziki.

Co najbardziej wkurza w Gdyni?

Miesiąc temu Maciej Dąbrowski opublikował kilkunastominutowy film o tym, co najbardziej wkurza w Gdyni. Znajdziemy tam dzielnicę czerwonych latarni, sinice czy dziki. Materiał obejrzało już ponad 200 tys. osób.

Co najbardziej wkurza w Gdańsku?

Rok temu YouTuber stworzył zestawienie, gdzie wziął pod lupę Gdańsk. Filmik "59 RZECZY, które WK$&€J@ w GDAŃSKU" powstał we współpracy z widzami.

Poprosiłem Was - rodowitych Gdańszczan, a także ludzi, którzy tu byli na wycieczkach, lub mieszkali, żebyście napisali mi co Was najbardziej denerwuje w tym mieście - stolicy Pomorza - czytamy w opisie. - Gdańsk jest piękny i podoba mi się tak, jak właściwie każde miasto, które odwiedzam. Mam możliwość poznania go z zupełnie innej strony i to jest fantastyczne.A i tym niezadowolonym, że JAK MOZESZ MOJE MIASTO OBRAŻAĆ radzę wyciągnąć kij z m...rowiska.

Donald Tusk, dziki czy ceny mieszkań

Witajcie w stolicy Pomorza i Kaszub. Tak przynajmniej wiele osób myśli, ale prędzej tutaj do Niemiec niż Kaszub. Czyli Willkommen in Danzig. Witajcie w Gdańsku

- rozpoczyna film Dąbrowski.

Wśród "rzeczy, które mocno denerwują w Gdańsku" znajdziemy fontannę Neptuna, falowiec, dziki czy bursztynowy stadion.

Youtuber wziął też na tapet nazwy dzielnic. M.in. Dąbrowski ma teorię, że nazwa Jelitkowo wzięła się od tego, że "na ulicy znajdziesz treści z jelit i żołądków zgonujących" osób. Gdańsk Wrzeszcz to "ulubiona dzielnica ludzi BDSM". Orunia to dzielnica z "sugestią w języku angielskim, co robić jak tu trafisz", czyli run - uciekaj. Pojawiło się też ironicznie Lawendowe Wzgórze, które jest w okolicach wysypiska śmieci na Szadółkach, gdzie unosi się "specyficzny zapach" po wjechaniu do dzielnicy. Po prostu śmierdzi.

W materiale nie zabrakło popularnych osób, które pochodzą z Gdańska. W filmie prym wiódł Donald Tusk - przewodniczący Platformy Obywatelskiej i były premier - i memiczne "wina Tuska". Do tego pojawiło się nawiązanie do Kizo, Arthura Schopenhauera, Nikosia i Lecha Wałęsy.

Gdańsk pokazuje, że nawet jeśli jesteś patologią, to możesz zostać milionerem, jednym z najbardziej rozpoznawalnym ludzi w Polsce, w dodatku robiącym fantastyczne piosenki 

- mówi Dąbrowski o Don Kasjo.

Youtuber także poruszył wysokie ceny mieszkań. Stwierdził, że Gdańsk to miejsce, gdzie nadużywa się "jo i wtedy".

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Historia dwóch stadionów. Z kroniki gdańskiego żużlu.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE