Gołębie na balkonie? Wystarczy położyć na ziemi jedną rzecz!

i

Autor: canva

ciekawostki

Masz problem z gołębiami na balkonie? Ten sposób jest niezawodny! Połóż na ziemi jedną rzecz

2023-05-19 11:12

Gołębie, które upodobały sobie nasz balkon, to problem wielu właścicieli mieszkań. Ich okres lęgowy już się zaczął (trwa zwykle od kwietnia do sierpnia), trzeba więc umieć odpowiednio zareagować na niedogodności, które ze sobą przynosi. Mamy rozwiązanie! Wystarczy, że na balkonie położysz jedną rzecz.

Balkon bez gołębi będzie utrzymać bardzo trudno

Gołębie często tworzą gniazda na parapetach czy nawet na balkonach, na których brudzą swoimi odchodami i zakłócają spokój swoim "współlokatorom". Nie mamy dobrych wieści. Przed nami ich okres lęgowy co oznacza, że kiedy złożą już jaja, pozbycie się ich będzie bardzo problematyczne. 

Ochrona przed gołębiami czy ochrona gołębi na balkonie?

Należy pamiętać, że w zależności od gatunku gołębia są one objęte inną ochroną. Jak podaje portal decoria.pl, gołębiowi skalnemu columba livia przysługuje ścisła ochrona gatunkowa, natomiast gołębiowi miejskiemu columba urbana przysługuje ochrona częściowa.

Zgodnie z przepisami ptaki, w tym też gołębie, nie mogą być niepokojone i płoszone, a ich gniazda niszczone i przenoszone za co grozi kara

TE stare telefony są warte majątek. Masz jeszcze taki w domu?

Siatka na balkon przeciw gołębiom rozwiązaniem problemu

Aby zabezpieczyć się przed powrotem gołębi, warto działać już teraz. Można zamontować na balkonie siatkę, którą dostaniemy w sklepie ogrodniczym. Jak zaznacza portal Wp.pl, balkon w całości powinien zostać nią pokryty, włącznie z przestrzenią pomiędzy barierkami. Taka siatka jest szczególnie przydatna dla właścicieli kotów, które będą mogły bezpiecznie wylegiwać się na balkonie w trakcie ciepłych dni.

Ten sposób na gołębie na balkonie też może być skuteczny!

Jak podaje portal, gołębie nie lubią też zapachu naftaliny. Dobrą praktyką jest zawieszenie na balonie naftaliny w formie kulek. Opcjonalnie działanie odstraszające będą także same balony przyczepione do balustrady lub zawieszenie na niej woreczków z naftaliną.

Świetnym, domowym sposobem na gołębie jest też mieszanka wody z octem - tak przygotowaną miksturą należy spryskać parapet.

Gołębie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE