Ceny na Jarmarku Bożonarodzeniowym 2023 w Gdańsku. W tym roku wielkie zaskoczenie

i

Autor: Anna Gawrońska

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Ceny na Jarmarku Bożonarodzeniowym 2023 w Gdańsku. W tym roku wielkie zaskoczenie

Wielkie otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku za nami. Sprawdziliśmy, jakie są ceny w tym roku. Cenniki nas zaskoczyły!

Jak w każdej edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego znajdziemy tutaj stoiska ze świątecznymi ozdobami, biżuterią, a także z jedzeniem. I na tym ostatnim chcielibyśmy się skupić. Sprawdziliśmy, jakie cenniki są w tym roku.

Ceny na Jarmarku Bożonarodzeniowym 2023 w Gdańsku

Planujecie przyjść na Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku? Zastanawiacie się w jakiej cenie jest jedzenie? Okazuje się, że w tym roku nie jest tak drogo. Ceny mogą pozytywnie zaskoczyć! Więc ile dokładnie zapłacimy?

Za pajdę ze smalcem zapłacimy jedynie 10 złotych, a za grzaniec 15/16 złotych. Jest to stosunkowo tanio, bo na stoiskach, które znajdują się tuż obok Jarmarku za obie pozycje zapłacimy minimum kilka złotych więcej.

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym kupimy jeszcze pierogi za około 3 złote za sztukę, kiełbasę z grilla za 18 złotych czy barszcz za 22 złote. Gdy najdzie nas ochota na deser możemy zamówić gofry: z cukrem pudrem zapłacimy 15 złotych, a z dodatkami od 20 złotych albo gorącą czekoladę, która kosztuje 15 złotych.

Choć wciąż te ceny mogą być dla niektórych odwiedzających zbyt wysokie, to porównując je do innych Jarmarków w Polsce nie wychodzimy tak źle. W Krakowie dostaniemy gofry z dodatkami za 40 złotych, a w Warszawie za grzane wino musimy zapłacić prawie dwa razy więcej, bo 30 złotych. Pajda ze smalcem na Jarmarku w stolicy kosztuje 20 złotych. 

Co jeszcze znajdziesz na Jarmarku w Gdańsku na stoiskach gastronomicznych? Sprawdź w naszej galerii!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Pomorskie. Odwiedziłam knajpę Harry'ego Pottera w Gdańsku