Nielegalne papierosy

i

Autor: KAS Olsztyn

CBŚP i KAS przejęły 10 mln nielegalnych papierosów

2021-07-16 12:47

Krajowa Administracja Skarbowa i funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przejęli w gdańskim porcie nielegalny transport nadany z Chin. Kontenery, z deklarowanym ładunkiem plecaków, miały trafić na Ukrainę. Pod legalnym towarem ujawniono 10 milionów sztuk nielegalnych papierosów. Ich wartość to 7,5 mln złotych.

Nadkom. Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji przekazała w piątek, że funkcjonariusze CBŚP wspólnie z pomorską Krajową Administracją Skarbową uzyskali informację, że do Polski może przypłynąć ładunek nielegalnych papierosów.

"Wymiana informacji i współpraca pomiędzy służbami pozwoliła ustalić kontener zawierający nielegalny towar na terenie portu w Gdańsku. Według dokumentacji przewozowej, nadany w Chinach ładunek, miały stanowić plecaki, które następnie drogą lądową miały trafić na Ukrainę" - wyjaśniła nadkom. Jurkiewicz.

Raport z Anteny 16.07

Dzięki urządzeniom skanującym zapewnionym przez KAS, funkcjonariusze potwierdzili podejrzenia i otworzyli kontener, którego zawartość odbiegała od deklarowanej w dokumentach.

"Wewnątrz kontenera, za kartonami z plecakami, znajdowały się paczki z papierosami. W kontenerze zabezpieczono 10 mln nielegalnych papierosów, opatrzonych znakami znanej marki tytoniowej. Wartość przejętego ładunku to 7,5 mln zł, a gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 12 mln zł" - podała Anita Wielanek, rzeczniczka szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni wspólnie z Prokuraturą Rejonową Gdańsk-Śródmieście.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
Gdzie najbardziej lubisz spędzać wakacje?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE