Tomasz Kaczmarek

i

Autor: Lechia.pl

Były trener Lechii w sztabie reprezentacji Polski. Tomasz Kaczmarek będzie pracować z Fernando Santosem

2023-03-24 8:53

Fernando Santos został szkoleniowcem reprezentacji Polski. Portugalczyk za miesiąc trenowania naszej kadry zarobi 3 mln€. Z naszą kadrą obok niego pracować będzie Łukasz Piszczek i były trener Lechii Gdańsk – Tomasz Kaczmarek.

Fernando Santos i polscy asystenci

 

To, że po dymisji Czesława Michniewicz stery nasze reprezentacji obejmie zagraniczny trener, było już jasne dość szybko. Sam prezes PZPNu – Cezary Kulesza dość szybko oznajmił, że tylko zagraniczni trenerzy są w grze.

Na stole pojawiały się rozmaite nazwiska, szczególnie ci z Portugali. Nie ma się co zresztą dziwić, bo ten kraj słynie z bardzo dobrych szkoleniowców. Jeszcze kilka dni temu całe środowisko piłkarskie myślało, że Roberta Lewandowskiego i ekipę do następnych meczy z orłem na piersi prowadzić będzie Paulo Bento. Jak się okazało, negocjacje na linii PZPN – Bento nie poszły dobrze.

 

Finalnie naszym nowym selekcjonerem zostanie Fernando Santos. Przez ostatnie 8 lat był selekcjonerem Portugalii, z którą w 2016 sięgnął po tytuł mistrza Europy, eliminując reprezentacje Adama Nawałki w ćwierćfinale. Wcześniej trenował grecką reprezentacje i największe kluby z tych dwóch krajów (AEK, PAOK, Porto, Benfica).

Santos jako trener naszej reprezentacji będzie zarabiać aż 3 mln € miesięcznie, stanie się tym samym najlepiej opłacanym selekcjonerem w historii naszej reprezentacji. Czesław Michniewicz zarabiał 6x mniej.

Jednym z warunków podpisania umowy z Santosem, był zapis, że do jego sztabu włączeni zostaną polscy trenerzy. W ten sposób z kadrą pracować będzie legenda Borussi Dortmund i wielokrotny reprezentant Polski – Łukasz Piszczek. Oprócz niego z Santosem pracować będzie Tomasz Kaczmarek, który od wrześniowego (2022 rok)  rozstania z Lechią Gdańsk był bezrobotny. Można więc zakładać, że obecny prezes PZPNu – Cezary Kulesza widzi spory potencjał w tych dwóch trenerach.

Cezary Kulesza po wyborze Fernando Santosa na selekcjonera
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE