Budżet Obywatelski w Gdyni czas- start!

i

Autor: gdynia.pl

Budżet Obywatelski w Gdyni czas- start!

2022-01-25 8:34

Bądź Obywatelski – nakłania dzisiejszy napis w oknach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Nie przypadkowo! Dziś rozpoczyna się dziewiąta już edycja gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego! Przez najbliższe cztery tygodnie warto pomyśleć o tym, jakie zmiany na poziomie miasta i najbliższych okolic są potrzebne.

Budżet Obywatelski to coroczne konsultacje społeczne, w ramach których mieszkańcy i mieszkanki Gdyni decydują, na co przeznaczyć konkretną kwotę z budżetu miasta. Dotąd do realizacji wskazanych zostało ponad 540 projektów, z czego 123 w ubiegłej edycji.

Etap Budżetu Obywatelskiego, który właśnie rozpoczynamy, ma szczególne znaczenie. To właśnie Państwa zaangażowanie w przygotowanie projektów jest siłą napędową tego procesu. Ponad 540 pomysłów przekazanych dotąd do realizacji jest tego najlepszym dowodem. Zachęcam do składania wniosków, razem możemy wiele zdziałać

– mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Z myślą o tym, by zasady przeprowadzania Budżetu Obywatelskiego maksymalnie odpowiadały na potrzeby gdynian i gdynianek każdego roku wprowadzane są mniejsze lub większe zmiany w regulaminie BO. Tak jest też i w tej edycji.

Projekty mogą dotyczyć zarówno inwestycji, jak i działań miękkich, jak wydarzenia czy spotkania – to pozostaje bez zmian. W tym roku jednak rozszerzyliśmy Klimatyczny Budżet Obywatelski tak, by obejmował cały poziom projektów miejskich. To znaczy, że projekty dotyczące całego miasta powinny być poświęcone ochronie klimatu i środowiska. Dotyczyć zwiększenia ilości zieleni w mieście, zagospodarowania wód opadowych i roztopowych oraz działań edukacyjnych, kulturalnych i informacyjnych w tych obszarach

- mówi Lechosław Dzierżak, radny miasta.

Zgłaszanie projektówhttps://www.gdynia.pl/spoleczenstwo,7580/bo2022-sie-rozpoczyna,562857

Projekty można składać od 24 stycznia do 21 lutego. Każda gdynianka i każdy gdynianin może złożyć ich nieograniczoną liczbę dla dowolnej dzielnicy. Wszystkie projekty muszą spełniać wymóg ogólnodostępności.

Tak jak w poprzednich latach, pomysłodawcy wypełniają formularz, zbierają podpisy poparcia mieszkańców dzielnicy, której projekt dotyczy oraz ewentualnie załączają stosowane oświadczenia i zgody, zgodnie z zasadami opisanymi w regulaminie.

Szczegółowe informacje o BO2022 oraz formularze składania wniosków dostępne są na stronie internetowej bo.gdynia.pl. W zakładce „Poradnik BO” można znaleźć także praktyczne wskazówki dotyczące wypełnienia formularza wniosku.

Więcej szczegółów jest dostępnych na stronie miasta. 

Olsztyn. Wjechał w drzewo na ul. Żołnierskiej