Najdłuższy list do Mikołaja i najwyższa choinka z czekolady. Poznaj 7 niezwykłych świątecznychrekordów

i

Autor: Pixabay

Dekoracje świąteczne

Boże Narodzenie 2023: TRENDY w dekoracjach na święta! Co zagości w naszych domach?

Nowocześnie, tradycyjnie, a może w stylu glamour? Jakie ozdoby świąteczne są teraz w modzie? Trendy w dekoracjach na święta w 2023 roku!

Każdy z nas swój indywidualny styl. To my mamy pomysł, na to jak będzie wyglądał nasz dom. W modzie istotne jest to, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Świąteczne trendy pokazują, że nawet mały element może pasować do naszego, odrębnego stylu.

Jakie dekoracje bożonarodzeniowe są w tym roku najbardziej popularne?

W trendach na Boże Narodzenie 2023/2024 panuje wciąż elegancja i glamour. W tym sezonie będą królować metaliczne odcienie i ciemne kolory, takie jak granat czy szarości. Eleganckie aranżacje to często propozycje minimalistyczne, w których nie ma miejsca na przypadek.

Każdy z nas swój indywidualny styl. To my mamy pomysł, na to jak będzie wyglądał nasz dom. W modzie istotne jest to, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Świąteczne trendy pokazują, że nawet mały element może pasować do naszego, odrębnego stylu.

Mamy też dobrą wiadomość dla osób, które szukają tradycji i natury. W dalszym ciągu w modzie są ozdoby drewniane i z naturalnych materiałów. W 2023 roku w swoich świątecznych dekoracjach warto postawić na suszone kwiaty i trawy, szyszki, żywe gałązki czy drewniane figurki. Nie zmiennie od kilka lat królują także krasnale i figurki dziadków do orzechów. Nie inaczej jest w tym roku. Większe figurki można postawić przy wejściu do domu, a mniejsze mogą być uzupełnieniem stroika leżącego na stole.

Świece to zawsze dobry wybór. Dodają przytulności i klimatu świątecznego. W trendach na Boże Narodzenie 2023/2024 znajdziemy nie tylko proste białe świece, ale także świeczniki w kształcie domków. Można ustawić je na komodzie, ale także powiesić w oknie, dzięki czemu wracając ze spaceru poczujemy klimat nadchodzących świąt.

Kolory świąt w 2023 roku. Jakie będą królować w ozdobach świątecznych?

W zeszłym roku modne był kolory ziemi, takie jak zieleń, beże, brązy koniecznie wzbogacone naturalnymi materiałami - lnem, drewnem i wełną. W 2021/2022 modne również były wszelkiego rodzaju ozdoby DIY czy własnoręczne pakowanie prezentów.

Chłodny granat to zdecydowanie hit tegorocznych świąt. Pasuje zarówno do wystroju glamour, jak i tradycyjnego. Bardzo stylowo będą prezentowały się np. stroiki z granatowymi akcentami lub niebieskie dekoracje choinkowe.

W 2022 roku w świątecznych aranżacjach będą królowały metaliczne odcienie. Złoty, srebrny czy metaliczny róż - to są te kolory, które na pewno trafiają w tegoroczne trendy. W tych kolorach przepięknie będą wyglądały bombki i łańcuchy.

Niezmiennie od lat królową Bożego Narodzenia jest czerwień. W tym sezonie pozostaje to niezmienne. Świetnie komponuje się z zielenią choinki. Świąteczny wieniec z czerwoną kokardą to niezawodna dekoracja, a krasnale i mikołaj tylko w odcieniach czerwieni.

Trendy zimowe podczas targów Christmasworld 2023. Oryginalne ozdoby świąteczne

"Nierozpoznane piękno", czyli unknown beauty_strange + gracious: focus on the unexpected.  W tym trendzie kluczowym słowem jest: nieoczekiwaność. Panują przede wszystkim nieoczywiste dekoracje, które mają wręcz dziwne kształty. Znakiem rozpoznawczym tego trendu są niebanalne efekty wizualne, które powstają wskutek odbicia otoczenia oraz gry światła i cienia. Powierzchnie przedmiotów są często metalizowane, perłowe, opalizujące lub wręcz lustrzane. 

Drugim z trendów to "Uspokajająca natura" - calming nature_careful + pleasant: calm vitality and nature-loving minimalism. To trend, w którym najważniejsza jest natura oraz spokó. Motywem przewodnim jest połączenie z naturą oraz cykl życia i przemijania. Projekty charakteryzuje witalność i minimalizm. Typowe dla tego trendu są motywy roślinne i geologiczne w postaci np. skał, minerałów i chropowatych kamieni.

Ostatni z trendów 2023, to "Trwałe pomysły"- lasting ideas_passionate + evocative: Decorations with a clear design statement. Dominują tutaj projekty o bardzo wyrazistym charakterze. Pojawiają się geometryczne kształty, które przyciągają uwagę: dyski, stożki, kwadraty, oraz tradycyjne w ozdobach świątecznych kule. Powierzchnie zdobione są wzorami nawiązującymi do rysunku naturalnego marmuru lub do struktury drewna. Wśród wzorów znajdziemy również wyraziste geometryczne kształty, paski lub prążki moiré. 

Warszawa szykuje się do świąt. Na ulicach zawisła iluminacja, na placu Zamkowym stanęła choinka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE