Ferie 2023. Kiedy wypadają ferie zimowe? Które województwo jest pierwsze, a które ostatnie? Sprawdź kalendarz ferii i zaplanuj urlop

i

Autor: koko1909/Pixabay Ferie 2023. Kiedy wypadają ferie zimowe? Które województwo jest pierwsze, a które ostatnie? Sprawdź kalendarz ferii i zaplanuj urlop

Bon turystyczny 2023. Z jakich atrakcji możesz skorzystać w Trójmieście?

2023-03-31 8:31

Na Pomorzu zima w pełni. Jest to okazja, żeby skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego. Można dzięki niemu opłacić wyjazd na narty czy zimowisko.

Z Polskich Bonów Turystycznych można korzystać od połowy sierpnia 2020 r. Bon przysługuje na dziecko, które ma prawo do świadczenia lub dodatku wychowawczego „Rodzina 500+”. Na każde dziecko można otrzymać 500 zł, a w przypadku dziecka z orzeczoną niepełnosprawnością 1000 zł.

Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski oraz jednodniowe wycieczki wraz z atrakcjami przewidzianymi w ramach danej oferty np. przewodnikiem bądź transportem. Płatności bonem przyjmują podmioty, które zarejestrowały się na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną. Obecnie jest ich ponad 28 tys. w całym kraju, a na Pomorzu przeszło 6 tys.

- mówi Krzysztof Cieszyński, Krzysztof Cieszyński regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa pomorskiego.

Na mieszkańców Pomorza czeka jeszcze nieco ponad 40 tys. nieaktywowanych bonów, a ponad 106 tys. nie zostało wykorzystanych w całości. Podmioty turystyczne z Pomorza przyjęły do tej pory płatności na ponad 519 mln zł. To drugi wynik w kraju po Małopolsce.

Gdzie zapłacisz bonem na Pomorzu?

Z bonu turystycznego można skorzystać w wielu miejscowościach nadmorskich, takich jak: Ustka czy Władysławowo. Domy na Kaszubach również oferują swoje cztery ściany. Wiele z tych noclegów oferuje dodatkowe atrakcje, między innymi skorzystanie ze stoków narciarskich czy zimowisk.

Trójmiejskie hotele także oferują noclegi, za które można zapłacić bonem. Dodatkowymi atrakcjami, jakie proponują są to bilety wstępu do: Muzeum II Wojny Światowej, Europejskiego Centrum Solidarności, Zoo Gdańsk, Hevelianum czy Akwarium Gdyńskiego.

Płatności przy użyciu Polskich Bonów Turystycznych można robić do 31 marca 2023 r.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Bon turystyczny - najważniejsze informacje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE