Bił i podduszał psa. Policjanci szukają świadków tego zdarzenia

2020-07-31 7:42 Dominika Bakura
Zatrzymanie mężczyny.
Autor: Policja Gdańsk

Policja poszukuje świadków! A chodzi o sprawę znęcania się nad psem. Do zdarzenia doszło 19 lipca na plaży w gdańskim Jelitkowie. To właśnie tam - będący pod wpływem alkoholu 32-latek miał kopać i podduszać towarzyszącego mu psa.

Funkcjonariusze 19 lipca odebrali telefon od osoby, która powiedziała policjantom, że widziała na plaży młodego mężczyznę, który znęcał się nad psem. Z relacji świadka wynikało, że sprawca miał rzucać zwierzęciem, kopać je, uderzać w głowę i podduszać. Na miejsce od razu skierowano policjantów, którzy dysponując rysopisem mężczyzny, szukali go na plaży.

Podejrzewany o znęcanie mężczyzna został zauważony przez policjantów dopiero na pobliskim deptaku. 32-latek był pijany, miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci doprowadzili go do pomieszczenia dla osób nietrzeźwych, a psa przekazali pod opiekę schroniska dla bezdomnych zwierząt „Promyk".

– Podczas pracy nad sprawą śledczy znaleźli na jednym z portali społecznościowych wpis o tym zdarzeniu i zabezpieczyli fotografie oraz udostępnione na nich filmy. Policjanci jednak cały czas pracują nad tą sprawą i szukają kolejnych świadków znęcania się nad psem – mówi Karina Kamińska, rzecznik gdańskiej policji. – Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 19 lipca na plaży w rejonie wejścia numer 72-73 o godzinie 19.50. Wszystkie osoby, które mają informacje na ten temat bądź dysponują nagraniami tego przestępstwa, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji V w Gdańsku przy ul. Obrońców Wybrzeża 19 – dodaje rzeczniczka.   

Policja poszukuje kolejnych świadków tego zdarzenia. Posłuchaj:

Informacje na temat zdarzenia można przekazać także telefonicznie.

– Informacje przekazywać można za pośrednictwem oficera dyżurnego pod numerem telefonu 47 741-12-22 lub pisząc na adres e-mail: komendant.kp5@gd.policja.gov.pl. Policjanci zapewniają anonimowość – dodaje Kamińska.

Zatrzymany 32-latek usłyszał w środę zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Mężczyźnie grozi 5 lat pozbawienia wolności.