Biegówki poszukiwane! „W sprawie wypożyczenia tych nart mamy telefon średnio co 20 sekund”

2021-02-19 7:23 Dominika Bakura
biegówki
Autor: pixabay

Telefon w tej sprawie dzwoni średnio co 20 sekund! Wypożyczalnie sprzętu zimowego przechodzą prawdziwe oblężenie! A wszystko za sprawą biegówek, na które w ostatnich dniach zapanowała w Trójmieście wielka moda. Jak podkreślają specjaliści - jest to sport dla każdego - nie trzeba długich przygotowań; nie ma też żadnych ograniczeń wiekowych.

– Chodzenie na nartach biegowych jest bardzo proste i intuicyjne – zapewnia Daniel Michalski z gdyńskiej wypożyczalni "Sportland". – W ciągu tej zimy sprzedaliśmy cały sprzęt związany z narciarstwem biegowym. Na ciągłym wypożyczeniu jest także dwanaście naszych zestawów. Ludzie dzwonią z tygodniowym wyprzedzeniem – mówi mężczyzna.

Problem z dostępnością biegówek wiąże się z tym, że nikt ze sprzedawców nie spodziewał się takiej zimy. – Nie przewidzieli tego także producenci, którzy zajmują się dostarczaniem sprzętu do naszych sklepów. A tymczasem pogoda na narciarstwo biegowe jest idealna – dodaje Michalski. 

Brak nart biegowych w sklepach. Posłuchaj:

Narciarze biegowi chętnie korzystają z tras wiodących przez trójmiejskie lasy. Poślizgać można się także w parkach.

– W naszych większych parkach jak Park Reagana odśnieżamy tylko główne ciągi piesze i rowerowe. Na pozostałych miłośnicy sportów zimowych mogą cieszyć się białą, śnieżną nawierzchnią. By pojeździć na nartach naprawdę nie trzeba jechać za miasto – mówi Magdalena Kiljan z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Specjalne trasy do uprawiania narciarstwa biegowego powstały także na gdańskich plażach. Pierwsza ścieżka rozpoczyna się przy molo w Brzeźnie i prowadzi aż do Jelitkowa, do granicy z Sopotem.