Śniadanie

i

Autor: pixabay.com

zdrowie

Bez tego dodatku do śniadania nie zaczynaj dnia! Ta bomba odżywcza pomoże ci schudnąć

2023-12-07 16:53

Śniadanie do podstawa naszego dnia i najważniejszy posiłek. Bez niego często jesteśmy bez energii, senni i mało wydolni. Do jajecznicy czy gorących tostów warto dodać składnik, który jest dostępny w prawie każdym sklepie pożywczym. Ta odżywcza bomba pozwoli spalić kalorie!

Śniadanie. Bez tego ani rusz!

Tego chyba nikomu tłumaczyć nie  trzeba - śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Powinno być odpowiednio tak dobrane, aby dostarczyć nam wszystkich niezbędnych składników na cały poranek. Warto jednak dodać do porannej owsianki czy jajecznicy... kurkumy! To naprawdę konkretna bomba odżywcza! 

Kurkuma. Właściwości i zastosowanie

Jak pisze poradnikzdrowie.pl, kurkuma to przyprawa, której właściwości od dawna wykorzystuje się w zarówno w kuchni, jak i tradycyjnej medycynie Dalekiego Wschodu. Kurkuma znalazła zastosowanie m.in. w łagodzeniu bólu miesiączkowego, dolegliwościach żołądkowych i leczeniu trudno gojących się ran i blizn.

Kurkuma. Do jakich potraw ją dodać?

Jak wylicza poradnik, mielona kurkuma to doskonały dodatek do potraw duszonych, zup i ryżu. Nada charakterystyczny smak rosołowi, potrawom z drobiu, ryb i owoców morza. Jednak należy uważać z ilością tej przyprawy. Jeśli przesadzimy, danie może stać się gorzkie.

Te zachowania turystów denerwują najbardziej [GALERIA]  

Pomorskie: poszukiwanie bursztynu w Rewie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE