Betlejemskie Światło Pokoju już w Gdańsku. Odbierać je można do 24 grudnia z Domu Harcerza

i

Autor: gdansk.pl

Betlejemskie Światło Pokoju już w Gdańsku. Odbierać je można do 24 grudnia z Domu Harcerza

2021-12-15 10:46

We wtorek, 14 grudnia, o godzinie 17.00 na Długim Targu pod fontanną Neptuna, odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju hufcom Chorągwi Gdańskiej ZHP oraz mieszkańcom Gdańska. Betlejemskie Światło można odbierać do 24 grudnia w holu głównym Domu Harcerza przy ulicy Za Murami 2-10.

Harcerze i harcerki należący do Związku Harcerstwa Polskiego odebrali Betlejemskie Światło pokoju od słowackich skautów w niedzielę, 12 grudnia. Na Pomorze płomień trafił jeszcze tego samego dnia wieczorem dzięki mostowi powietrznemu Kraków-Gdynia zorganizowanemu przez Gdyńską Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej. Już drugi rok z rzędu Betlejemskie Światło Pokoju dociera w ten sposób na Pomorze z krakowskich Balic.

Harcerki i harcerze z ZHP już od ponad 30 lat biorą udział w tej wielkiej międzynarodowej sztafecie, w ramach której płomień pochodzący z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem obiega cały świat.

Płomień zapalony w grocie jest symbolem nadziei i wezwaniem, by w trudnych czasach otworzyć się na pomoc drugiemu człowiekowi. Od tego ognia zapalane są świece Caritas, które następnie trafiają do wielu środowisk, instytucji i domów.

Betlejemskie Światło można odbierać do 24 grudnia w holu głównym Domu Harcerza przy ulicy Za Murami 2-10.

Tworzenie ozdób świątecznych w duchu zero waste
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE