zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay

Bal, miejskie atrakcje pokazywane "od kuchni", koncerty. Zobaczcie, jaki jest plan na urodziny Gdyni!

2023-02-14 8:13

W Gdyni świętują wszyscy mieszkańcy! Po czasach pandemii samorząd w tym roku przygotował urodziny na sto procent. Pierwsze wydarzenia 6, ostatnie 12 lutego. A 97. urodziny wypadają oczywiście 10 lutego, w rocznicę nadania praw miejskich w 1926 roku.

Urodziny Gdyni 2023. Na początek bal karnawałowy dla najmłodszych!

Świętowanie rozpoczną najmłodsi. Po dwóch latach przerwy wraca wielki bal karnawałowy organizowany przez miasto z myślą o najmłodszych. Na Polsat Plus Arenie Gdynia (ul. Kazimierza Górskiego 8) bawić się może każdy, ale pierwszeństwo mają rodziny z Kartą Mieszkańca. Wstęp na bal jest bezpłatny, obowiązują wejściówki, a każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy upominek. To wydarzenie zaplanowano na sobotę, 4 lutego - w dwóch turach! Będzie się działo i będzie się tańczyło.

Oficjalne urodziny Gdyni

Oprócz dziecięcej swobodnej zabawy, nie może jednak zabraknąć oficjalnych obchodów. W niedzielę, 5 lutego o godz. 10.00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (ul. Armii Krajowej 26) odbędzie się msza święta w intencji miasta.

Natomiast główne obchody - tradycyjnie zorganizowane będą na ulicy 10 lutego. O godz. 12.00 przed pomnikiem Polski Morskiej zostaną złożone kwiaty. Z kolei o godz. 17.00 w Teatrze Miejskim w Gdyni rozpocznie się uroczysta, urodzinowa sesja Rady Miasta Gdyni, która będzie transmitowana na stronie gdynia.pl.

Podczas obrad zostaną wręczone medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „Za wybitne zasługi dla Gdyni” oraz nagrody „Czas Gdyni” dla najlepszych inwestycji 2022 roku. Sesję uświetni koncert formacji SIDOR x S-AGE

Plakat 97. urodziny Gdyni

i

Autor: Gdynia.pl Plakat 97. urodziny Gdyni

Gdynia urodzinowa dla seniorów

Motywem przewodnim będą lata dwudzieste i trzydzieste, a atrakcje i program przygotowano przede wszystkim z myślą o gdyńskich seniorach. Wszystko 11 lutego na Polsat Plus Arenie w Gdyni. Od godz. 13.00 do godz. 16.30 będzie działać strefa urody i zdrowia. Wszyscy chętni będą mogli tam m.in. skorzystać z porad podologa, dietetyka, fizjoterapeuty czy kosmetologa, a także zbadać poziom cukru i ciśnienia. Zaplanowano również warsztaty kreatywne w klimacie lat dwudziestych i trzydziestych. Nie zabraknie też strefy foto oraz kawiarni. Na zakończenie koncert dadzą artyści z Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Darmowe wejściówki czekają na odbiór w Centrum Aktywności Seniora.

Urodziny Gdyni w Muzeum

Do zajrzenia tam, gdzie na co dzień nie można i wysłuchania niezwykłych opowieści o historii miasta zapraszają pracownicy gdańskich Muzeów. W Muzeum Miasta Gdyni:

  • 10 lutego o godz. 10, 12 i 15 zaplanowano spacery po różnych częściach muzeum
  • 11 lutego o godz. 14.00 spacer po muzealnych magazynach
  • 12 lutego o godz. 14.00 odbędzie się oprowadzanie po wystawie „Gdynia – dzieło otwarte”.

Z kolei Konsulat Kultury zaprasza na spacery w dwóch odsłonach: dla rodzin z dziećmi oraz dla dorosłych i młodzieży. 

  • Spacer „Cóż tam, panie, w Konsulacie?” rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa 45-60 minut. Poprowadzi go Michał Miegoń
  • „Dzieci grandzą w Konsulacie!” odbędzie się o godz. 13.00 i poprowadzi go Danuta Ślipy

Bezpłatne wejściówki są do odebrania w kasie Konsulatu. Bez wejściówek można będzie uczestniczyć w pokazie „Gdynia – letnich wspomnień czar”. Zaprasza na niego Andrzej Jastrzębski, twórca albumu o współczesnej Gdyni. Autor wprowadzi uczestników w wakacyjną atmosferę i zaprezentuje zdjęcia wykonane w latach 20. i 30. Początek o 19. Organizatorzy zapowiadają oprawę muzyczną na żywo. 

Gdynia pomyślała też o turystach i tych, którzy lubią gadżety z miastem. 10 pozycji będzie można kupić w promocyjnych cenach. Wśród 10 pamiątek na 10 lutego są koszulki, plakat, magnes, książki i gra Monopoly Gdynia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Gdynia 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE