Arka Gdynia zniszczyła Stomil Olsztyn! Arka nie dopuszczała przeciwnika do głosu

Autor: Arka Gdynia/ Facebook

2021-12-06 10:41

Arka Gdynia pokonała Stomil Olsztyn w ostatnim meczu rundy jesiennej pierwszej ligi 6:0. Po nowym roku żółto-niebiescy zagrają z Rakowem Częstochowa o półfinał Pucharu Polski.

W niedzielę (5 grudnia) Arka Gdynia po raz ostatni wyszła na murawę przed zimową przerwą. Na własnym stadionie podjęła Stomil Olsztyn w ramach rozgrywek I ligi. Żółto-niebiescy ze względu na wyższą pozycję w tabeli uznawani byli za faworytów spotkania.

Arka miała mniej czasu na przygotowanie się do pojedynku. W środku tygodnia rozegrała mecz w Fortuna Pucharze Polski i przynajmniej poprawiła sobie samopoczucie po trzech ligowych niepowodzeniach. Do ćwierćfinału weszła dzięki zwycięstwu 2:1 z KGHM Zagłębiem Lubin. W niedzielę ponownie liczyła na wysoką skuteczność napastnika Karola Czubaka, ale wykazali się inni piłkarze.

Do 36. minuty nic nie wskazywało na tak okazały sukces, gdyż dopiero wówczas gospodarze oddali pierwszy strzał na bramkę rywali. Michał Marcjanik od razu strzelił gola, a potem dołożył jeszcze dwa. Tym samym dokonał rzadkiej sztuki, gdyż jako środkowy obrońca ustrzelił hat-tricka.

Arka nie dopuszczała przeciwnika do głosu. Po przerwie konfrontacja została zdominowana przez graczy z Pomorza. Z kolei Stomil był zniechęcony dotychczasowymi niepowodzeniami. W 68. minucie Adam Deja oddał kapitalne uderzenie z dystansu. Później Michał Marcjanik potwierdził strzałami na 5:0 i 6:0, że jest najważniejszym zawodnikiem meczu. Hat-trick oraz asysta obrońcy - to nie zdarza się często.