Morawiecki

i

Autor: PAP/Radek Pietruszka

500 plus z progiem dochodowym? Morawiecki postawił sprawę jasno

2022-10-12 20:18

Program 500 plus będzie kontynuowany w obecnym kształcie; nie jest rozważane wprowadzenie tu progu dochodowego - zapewnił w środę w Programie Trzecim Polskiego Radia premier Mateusz Morawiecki.

Premier był pytany o wypowiedź wiceministra finansów Artura Sobonia, że próg dochodowy w kwestii programu 500 plus jest do rozważenia.

Szef rządu powiedział, że program 500 plus będzie kontynuowany w obecnym kształcie, natomiast polityka PiS zakłada "obudowywanie tego programu kolejnymi programami społecznymi, społeczno-demograficznymi, jak na przykład rodzinny kapitał opiekuńczy albo program budowy bardzo szybkiej rozbudowy miejsc w żłobkach".

Premiera pytano też o finansowanie zabiegu in vitro, który część opozycji uważa za dobre rozwiązanie w walce z kryzysem demograficznym. 

"Jest to zabieg, który jest w naszym kraju legalny (...) jest dopuszczalny, bardzo wiele osób go stosuje, stosuje go we własnym zakresie"

- powiedział.

Na uwagę, że niektóre samorządy finansują zabiegi in vitro, premier powiedział, że "samorządy bardzo wiele rzeczy finansują". "Na przykład niektóre samorządy do niedawna nie chciały wchodzić w bardzo ważny program, który my finansujemy, czyli dostarczenia węgla dla mieszkańców. Są samorządy, które są motywowane w taki czy inny sposób, nie chciałbym w to wchodzić" - dodał szef rządu.

Kierowca pędził po Jarosławiu. Uzbierał 30 punktów karnych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE