1500 zł miesięcznie dla każdej matki. Na czym ma polegać babciowe od Tuska?

i

Autor: PAP/Zbigniew Meissner

1500 zł miesięcznie dla każdej matki. Na czym ma polegać "babciowe" od Tuska?

2023-03-27 8:02

Pojawiła się nowa propozycja świadczenia od lidera PO Donalda Tuska. Mowa o "babciowym", czyli comiesięcznej wypłacie w wysokości 1500 złotych dla każdej mamy. Na czym ma polegać "babciowe" od Tuska? Sieć zalała fala komentarzy!

Dla kogo "babciowe" od Tuska? Komu ma przysługiwać nowe świadczenie?

"Babciowe" zostało ogłoszone przez lidera opozycji podczas spotkania w Częstochowie. Donald Tusk wyjaśnił, że przysługiwałoby każdej mamie, która po urlopie macierzyńskim chciałaby wrócić do pracy. Donald Tusk wyjaśnił, że świadczenie miałoby przysługiwać do czasu ukończenia przez dziecko 3 lat. 

Świadczenie wychowawcze "Rodzina 500 plus” w kwocie 500 zł przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Żeby je otrzymywać trzeba złożyć odpowiedni wniosek.

Na co będzie można wydać dodatkowe 1500 zł miesięcznie dla każdej matki?

Jak wyliczał polityk, "Kobieta, która zdecyduje się, że jednak chce wrócić do pracy i otrzyma te 1500 złotych, które może przeznaczyć na żłobek, na opiekę, może też podzielić się tymi pieniędzmi z tą przysłowiową, symboliczną babcią".

Co ma zmienić "babcine" 1500 zł zaproponowane przez Donalda Tuska?

Świadczenie dla mam, zdaniem lidera opozycji ma pomóc  finansowo w powrocie do aktywności zawodowej. "Jakie to byłoby sprawiedliwe, gdyby rodzina mogła uhonorować pomoc babć, polskich kobiet" - komentował

"Babciowe" 1500 plus. Sieć zalała fala komentarzy

Nie milkną komentarze w sieci dotyczące nowej propozycji PO. Wiceminister rodziny i polityki społecznej Socha skomentowała słowa szefa PO.

Donald Tusk wymyślił coś, co już funkcjonuje; "babciowe” to suma świadczenia wychowawczego "Rodzina 500 plus", które wynosi 500 zł i Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego w wysokości 1000 zł

"Tusk wczoraj chciał wracać do liberalizmu, a dziś proponuje kolejny zasiłek" - komentuje  z kolei Sławomir Mentzen, prezes Nowej Nadziei. 

S. NITRAS: WYBORY BĘDĄ TESTEM PRZYWÓDZTWA DLA TUSKA? TO OCZYWISTE
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE