ZUS wypłaca "postojowe". W kujawsko-pomorskiem to już blisko 8 milionów złotych!

2020-04-23 10:40
Zus wypłaca postojowe
Autor: www.pixabay.com

Trwają wypłaty świadczeń postojowych. W województwie kujawsko-pomorskim taką pomoc otrzyma jeszcze w tym tygodniu ponad 1800 uprawnionych osób. Kwota, jaka trafi na konta osób samozatrudnionych i zleceniobiorców w naszym regionie sięga tym razem blisko 4 miliony złotych.

Nowa odsłona tarczy antykryzysowej umożliwia ponowną wypłatę świadczenia postojowego, ale nie więcej niż trzy razy. Obecnie ze świadczenia postojowego mogą skorzystać również zleceniobiorcy, którzy zawarli umowy w lutym lub marcu. Wcześniej obowiązywał warunek zawarcia umowy przed 1 lutego.

W sumie, od 15 kwietnia na konta osób samozatrudnionych i zleceniobiorców w kujawsko-pomorskiem trafiło 7 milionów 700 tysięcy złotych - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS.

Trwają wypłaty "postojowego". W kujawsko-pomorskiem to już blisko 8 milionów złotych!

Nowa odsłona tarczy antykryzysowej umożliwia trzykrotną wypłatę świadczenia postojowego. Pomoc jest przeznaczona również dla osób, które podpisały umowę cywilno-prawną w lutym lub marcu – dodaje Krystyna Michałek.

Zmiany w tarczy antykryzysowej dają nowe możliwości!

Wnioski o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej najlepiej składać drogą elektroniczną. Będzie sprawniej i szybciej, bo ryzyko popełnienia błędu jest dużo mniejsze, a to przyspiesza realizację sprawy.

Wnioski o "postojowe" najlepiej złożyć elektronicznie!

Wszelkie informacje na temat tego: kto może skorzystać z ulg, gdzie składać wnioski i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.