ZUS wypłaca "postojowe". W kujawsko-pomorskiem to już blisko 8 milionów złotych!

2020-04-23 10:40
Zus wypłaca postojowe
Autor: www.pixabay.com

Trwają wypłaty świadczeń postojowych. W województwie kujawsko-pomorskim taką pomoc otrzyma jeszcze w tym tygodniu ponad 1800 uprawnionych osób. Kwota, jaka trafi na konta osób samozatrudnionych i zleceniobiorców w naszym regionie sięga tym razem blisko 4 miliony złotych.

Nowa odsłona tarczy antykryzysowej umożliwia ponowną wypłatę świadczenia postojowego, ale nie więcej niż trzy razy. Obecnie ze świadczenia postojowego mogą skorzystać również zleceniobiorcy, którzy zawarli umowy w lutym lub marcu. Wcześniej obowiązywał warunek zawarcia umowy przed 1 lutego.

W sumie, od 15 kwietnia na konta osób samozatrudnionych i zleceniobiorców w kujawsko-pomorskiem trafiło 7 milionów 700 tysięcy złotych - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS.

Trwają wypłaty "postojowego". W kujawsko-pomorskiem to już blisko 8 milionów złotych!

Nowa odsłona tarczy antykryzysowej umożliwia trzykrotną wypłatę świadczenia postojowego. Pomoc jest przeznaczona również dla osób, które podpisały umowę cywilno-prawną w lutym lub marcu – dodaje Krystyna Michałek.

Zmiany w tarczy antykryzysowej dają nowe możliwości!

Wnioski o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej najlepiej składać drogą elektroniczną. Będzie sprawniej i szybciej, bo ryzyko popełnienia błędu jest dużo mniejsze, a to przyspiesza realizację sprawy.

Wnioski o "postojowe" najlepiej złożyć elektronicznie!

Wszelkie informacje na temat tego: kto może skorzystać z ulg, gdzie składać wnioski i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE