Zupa dyniowa ze wspólnych zbiorów. Społeczny Ogród zaprasza na dożynki [AUDIO]

i

Autor: pixabay.com

Zupa dyniowa ze wspólnych zbiorów. Społeczny Ogród zaprasza na dożynki [AUDIO]

2021-10-06 19:56

Nic tak nie smakuje jak zupa domowej roboty z własnych warzyw. Tej będą mogli spróbować nawet ci, którzy swojej działki w Toruniu nie mają. Fundacja Wolna Wisła zaprasza w ten weekend do Ogrodu Społecznego.

Fundacja Wolna Wisła powołała pierwszy Ogród Społeczny w Toruniu w marcu ubiegłego roku. W Polsce ta idea jest znana, bo takie grunty uprawiane są od 2013 roku i już znalazły swoje miejsca w takich miastach jak np. Warszawa, Poznań, Kraków czy Wrocław. Pierwsze ogrody mają swoje początki zagranicą jeszcze w latach 70-tych XX wieku.

Do tej inicjatywy może przyłączyć się każdy. Oprócz miejsca, gdzie można popracować przy grządkach, coraz częściej organizowane są tam imprezy - koncerty, Noc Świętojańska czy wspólne kąpiele w Wiśle. Już w najbliższą sobotę (09.10.) Ogród Społeczny zaprasza na Dożynki. W planach prace porządkowe, pyszna zupa z zebranych plonów oraz koncert jazzowy.

O Dożynkach w Ogrodzie Społecznym opowiedział nam Artur Kokorzycki z Fundacji Wolna Wisła

Dożynki odbędą się między 15:00 a 20:00. Więcej na temat wydarzenia znajdziecie TUTAJ. Ogród znajduje się przy ulicy Przybyszewskiego, tuż nad Wisłą. Poniżej znajdziecie dokładną lokalizację.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE