Zraszacze pomogą przetrwać upały. Gdzie znajdziemy je w Toruniu?

2021-06-17 15:22

Dwadzieścia kilka stopni i słońce to wymarzona pogoda, ale ponad trzydzieści na termometrach w cieniu może już być niebezpieczne dla zdrowia niektórych. Przed nami upalny weekend, w Toruniu i w całej Polsce, gdzie temperatury będą naprawdę wysokie. I taka sytuacja utrzyma się przynajmniej przez kilka dni.

W tym roku po raz pierwszy, i pewnie nie ostatni, w kilku miejscach Torunia pojawią się zraszacze i kurtyny wodne, które pozwolą chociaż na chwilę ochłody. Można będzie z nich skorzystać od piątku (18 czerwca). To przede wszystkim centrum miasta:

  • dwie kurtyny wodne na Rynku Staromiejskim
  • jedna na Rynku Nowomiejskim
  • węzeł przesiadkowy przy Alei Solidarności

Jeżeli będzie potrzeba - takich chłodzących urządzeń może być więcej. Zasady bezpiecznego funkcjonowania podczas upałów przypominamy TU. W Toruniu działają też po roku przerwy fontanny. Przebywanie w pobliżu to okazja do ochłody, ale nie są to oczywiście miejsca do kąpieli.

AQUA Toruń otwarte!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE