Znowu inaczej pojedziemy przez most Piłsudskiego w Toruniu. Zmiany od 22 listopada

2020-11-20 21:02 Magdalena Witt-Ratowska
Trwa przebudowa mostu Piłsudskiego w Toruniu
Autor: M.Witt-Ratowska/Radio ESKA Trwa przebudowa mostu Piłsudskiego w Toruniu

Drogowcy przenoszą się na środkowy pas. Będzie on wyłączony z ruchu od najbliższej niedzieli (22 listopada). Dotyczy to odcinka od środka mostu do końca, w kierunku placu Armii Krajowej. Zaczną się prace związane z frezowaniem starej nawierzchni.

Trzeba się jednak nastawić na dłuższy brak przejazdu środkowym pasem. Prace mają się zakończyć w pierwszym kwartale przyszłego roku, kiedy pojawi się nowa nawierzchnia jezdni. Wymiana będzie się odbywać etapami. Most praktycznie cały czas jest remontowany pod ruchem. Ograniczenia zaczną obowiązywać od 22 listopada, od godziny 13.00.

Ruch pieszy i rowerowy będzie odbywał się tak jak dotychczas po wschodniej stronie mostu, bez ograniczeń na całej długości obiektu. Będzie to możliwe dzięki zakończeniu robot antykorozyjnych i zdemontowaniu rusztowań

- informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.

Schemat organizacji ruchu na moście
Autor: www.mzd.torun.pl Schemat organizacji ruchu na moście

W tym tygodniu drogowcy kontynuowali prace antykorozyjne. Nocami znowu konieczne były ograniczenia w ruchu, wahadła i światła na moście na czas przenoszenia rusztowania. Obecnie roboty antykorozyjne są prowadzone na pierwszym przęśle od strony centrum miasta. Przy obecnej pogodzie i coraz niższych temperaturach konieczne są nagrzewnice i osuszacze w trakcie prac malarskich.

To nie wszystko. Od strony placu Armii Krajowej pojawiła się kilka dni temu czerwona izolacja na wyłączonym pasie ruchu.

Jest to izolacja natryskowa, na której pojawi się asfalt lany. Jego układanie zaczęło się 16 listopada w godzinach nocnych. Z uwagi na zakres będą one trwały przez cały tydzień

-wyjaśnia Rafał Labocha, kierownik robót mostowych firmy INTOP. W tym tygodniu wykonawca ułoży w sumie około 2000 metrów kwadratowych asfaltu lanego.

Rozdają komputery za darmo | ESKA XD - Coś dobrego #9