Znamy termin matury A.D. 2020

2020-04-24 21:45
Znamy termin matur 2020
Autor: www.torun.pl Znamy termin matur 2020

8 czerwca rozpoczną się matury, a 16 czerwca swój egzamin będą pisać uczniowie klas ósmych – poinformował minister edukacji, Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej w dniu 24 kwietnia 2020 r.

Matura rozpocznie się 8 czerwca egzaminem pisemnym z języka polskiego. W kolejnych dniach odbędą się egzaminy pisemne z kolejnych przedmiotów. Ze względów bezpieczeństwa nie zostaną przeprowadzone egzaminy ustne.

Dla osób, które z powodów np. zdrowotnych, nie mogły przystąpić do egzaminu maturalnego we wskazanym terminie, zostanie zorganizowany termin dodatkowy na początku lipca. Wyniki matur poznamy do 11 sierpnia. Na początku września zaś został przewidziany termin matury poprawkowej.

Powyższe terminy pozwalają na przeprowadzenie kwalifikacji na studia wyższe, która pozwoli, by rok akademicki rozpoczął się 1 października 2020 r.

Również uczniowie klas ósmych dowiedzieli się, kiedy obędzie się ich egzamin – w terminie od 16 do 18 czerwca 2020 r. Prace zostaną sprawdzone do końca lipca.

Od 22 czerwca do 9 lipca odbywać się będzie potwierdzenie kwalifikacji zawodowej dla uczniów szkół zawodowych i branżowych. Ich egzamin zaplanowany został na 17-28 sierpnia.

Podczas wszystkich egzaminów zostaną zachowane rygory bezpieczeństwa, uczniowie będą siedzieć pojedynczo z zachowaniem odpowiednich odległości.

Minister edukacji poinformował także, że szkoły, szkoły wyższe, przedszkola i żłobki będą nadal zamknięte – do 24 maja 2020 r. W tym czasie zajęcia prowadzone będą zdalnie.

Dodatkowych informacji szukajcie na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej, pod adresem: www.gov.pl/web/edukacja

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE