Zmiany w podatkach od środków transportu w Toruniu. Więcej zapłacisz za EURO5

2020-09-21 20:57 Mariusz Luda
Zmiany w podatkach od środków transportu w Toruniu
Autor: www.pixabay.com Za pojazdy z emisją spalin poniżej EURO6 zapłacimy więcej!

Idą zmiany w podatku od środków transportu w Toruniu. Nieco mniej zapłacą właściciele nowoczesnych pojazdów, nieco więcej starych kopciuchów. Miasto redukuje też stawki podatkowe – z 80 do 61.

I choć miasto znosi karę dla właścicieli pojazdów wyprodukowanych przed rokiem 2000, to i tak zapłacą oni o 100% podatku więcej, od tych, których pojazdy spełniają normę emisji spalin EURO6. W tej grupie są też pojazdy z napędem gazowym, elektrycznym i hybrydowym. Mówi prezydent Torunia, Michał Zaleski.

Nieco mniej zapłacą właściciele nowoczesnych pojazdów, nieco więcej starych kopciuchów

Na 50% ulgi mogą liczyć właściciele pojazdów dostawczych i ciężarowych z EURO6 do 12t oraz autobusów – maksymalnie 30%, ale tylko tych, do 22 miejsc siedzących. W sumie, właściciele nawet 19 typów pojazdów mogą liczyć na bonifikatę. Średnio, będzie to 9%, ale niektórzy zapłacą mniejszy podatek od środków transportu nawet o 20%. Dla właścicieli 23 innych typów pojazdów stawki się nie zmienią, ale dla 33 kolejnych – wzrosną o 3,7%.

Ulgi i bonifikaty spowodują, że w przyszłym roku wpłynie do kasy miasta o 250 tysięcy złotych mniej – informuje skarbnik miasta, Magdalena Flisykowska-Kacprowicz. Temat wzrostu cen podatku od środków transportu stanie na najbliższej, czwartkowej (24.09) sesji Rady Miasta.

Bezpiecznie na rowerze - film profilaktyczny