Zmiany na Placu Armii Krajowej. Od jutra spore uturdnienia na toruńskich ulicach

i

Autor: Adam Zakrzewski/ UMT

Zmiany na placu Armii Krajowej. Od jutra spore utrudnienia na toruńskich ulicach

2022-06-07 16:55

Mieszkańcy Podgórza - szykujcie się na sporo utrudnień. Te pojawią się w związku z pracami na placu Armii Krajowej. Do połowy czerwca będziemy jeździć tamtędy wyłącznie jedną częścią jezdni.

Drogowcy tuż po porannym szczycie zabiorą się jutro (08.06.) do prac przy demontażu krawężników. Ruch w tej części miasta odbywał się będzie wyłącznie jednym pasem w oby dwu kierunkach. Taka organizacja obowiązywać będzie do soboty. Od poniedziałku zaś (13.06.) drogowcy zabiorą się za prace przy frezowaniu nawierzchni, jej główną zewnętrzną warstwą.

Aby utrudnienia były dla poruszających się w tej części miasta były mniej dotkliwe, prace będą realizowane w  od godziny 21:30. Do 15 czerwca obowiązywać będzie nas organizacja ruchu na placu Armii Krajowej, która umożliwi nam przejazd wyłącznie jednym pasem w obu kierunkach. 

- To, co dziać będzie się w najbliższym czasie na placu Armii Krajowej to tak naprawdę niewielki zakres. To sfrezowanie starej nawierzchni i ułożenie nowego dywanika oraz wymiana zniszczonego chodnika. Większy zakres prac planowany jest w kolejnych latach. Będzie on realizowany w ramach dużej inwestycji, do której się przygotowujemy, czyli budowa Trasy Staromostowej. Ma ona biec od placu Armii Krajowej do ulicy Andersa - powiedziała nam Agnieszka Kobus-Pęńsko z Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu

Prace, które realizowane będą na placu Armii Krajowej będą kosztowały 631 tysięcy 718 złotych.