Lwów i Monte Carlo

i

Autor: fb Polak i Ukrainka w rajdzie ze Lwowa do Monte Carlo!

Ze Lwowa do Monte Carlo! Międzynarodowa para z piękną akcją

2023-02-06 8:24

Wspaniałą inicjatywę podjęła międzynarodowa para fanów motoryzacji. Polak Michał Kumiega i Ukrainka Switłana Kras przejechali w ciągu tygodnia 2309 kilometrów ze Lwowa do Monte Carlo. Akcja miała na celu zebranie funduszy na pomoc ukraińskim sierotą, których w czasie wojny przybywa każdego dnia. Rajd odbył się pod hasłem "Droga pomocy".

Rajd ze Lwowa do Monte Carlo był akcją charytatywną, która miała na celu wsparcie sieroty ukraińskie, których przybywa każdego dnia. Na wojnie giną codziennie Ukraińscy żołnierze, którzy są ojcami i mężami. Pozostawiają zrozpaczone kobiety i częściowo osierocone dzieci. W gorszych przypadkach wojna zabiera najmłodszym zarówno matki, jak i ojców. Rosyjskie bombardowania i mordy na terenach okupowanych nie oszczędzają matek i ojców.

W akcji uczestniczył Polak Michał Kumiega, znawca motoryzacji oraz zaprzyjaźniona Ukrainka, Switłana Kras. 2309 kilometrów przejechali w zabytkowym aucie marki Peugot z 1932 roku.

Akcja "RoadToHelp" w ramach której odbył się rajd, organizowana była przy współpracy z Fundacją Gentes. Organizacja pomaga Ukrainie od trzech lat, a tworzące ją osoby od ośmiu. Od początku pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę fundacja wspiera uchodźców w Krakowie, organizuje też transporty humanitarne. Organizacja reaguje też na potrzeby cywilów, którzy na Ukrainie pozbawieni zostali wody. Fundacja regularnie wspiera też kilka ukraińskich domów dziecka.

Celem akcji RoadToHelp jest zebranie 250 tys. zł. na pomoc dzieciom, które straciły przez wojnę rodziców.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE