Tytoń bez akcyzy

Zarzuty za nielegalny tytoń. Policja zatrzymała 51-letniego mężczyznę!

2023-03-23 11:48

Podczas przeszukania samochodu i garażu funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą toruńskiej komendy znaleźli ok. 36 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy na Bydgoskim Przedmieściu. Policjanci postawili zarzuty 51-latkowi, do którego należał towar. Zatrzymanemu grozi wysoka grzywna.

Obracał nielegalnym tytoniem

Wczoraj (22 marca) policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą toruńskiej komendy pojechali na Bydgoskie Przedmieście, by przeszukać jeden z garaży. Wizyta mundurowych była zaskoczeniem dla będącego tam 51-latka, który właśnie przepakowywał paczki z tytoniem do skrytki w swoim samochodzie. Jak się okazało, krajanka nie miała polskich znaków akcyzowych. Mężczyzna został więc zatrzymany do wyjaśnienia.

Towar bez akcyzy

Funkcjonariusze policji zabezpieczyli w sumie ponad 70 paczek, w których było ponad 36 kilogramów nielegalnego „towaru”. Policjanci oszacowali, że z tytułu nieodprowadzonego podatku należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie ponad 32.000 złotych. Mężczyzna już usłyszał zarzut tzw. paserstwa akcyzowego z Kodeksu Karnego Skarbowego.

Teraz grozi mu wysoka grzywna.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE