policja

i

Autor: mat. policji

drogowe

Za „zbyt ciężką” nogę musi zapłacić 1500 zł! Stracił też prawo jazdy

2023-03-27 12:43

Przekroczył prędkość o 58 km/h w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze z Aleksandrowa Kujawskiego skonfiskowali mu prawo jazdy na trzy miesiące. Jak tłumaczy policja - za „ciężką” nogę mężczyzna dostał też mandat w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło w piątek, 24 marca w Sędzinie. Przeprowadzony przez policjantów pomiar prędkości wykazał, że kierowca skody, pomimo ograniczenia do 50 km/h, pędził 108 km/h. 24-letni mężczyzna został zatrzymany do kontroli.

To nie koniec! Jak podaje policja - oprócz utraty prawa jazdy, kierowca otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych, a także 13 punktów karnych.

Nowe zapadliska w Trzebini, tym razem ziemia osuwa się na terenie ogródków działkowych, które znajdują się w bliskiej odległości od domów mieszkalnych

Policjanci przypominają, że powodem tragicznych w skutkach zdarzeń na drodze, najczęściej jest niestosowanie się do ograniczeń prędkości. Pamiętajmy przy tym, że pośpiech jest złym doradcą i zwracajmy uwagę na ograniczenia prędkości. Niech nie kieruje nami brawura, a zdrowy rozsądek i mądrość.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE