Z Tyrmandem pod pachą! VI Bieg z Książką wystartuje na toruńskim kampusie UMK [AUDIO]

2020-09-28 15:54 Marta Łazarska
Z Tyrmandem pod pachą! VI Bieg z Książką wystartuje na toruńskim kampusie UMK [AUDIO]
Autor: Andrzej Romański UMK

Już w najbliższą sobotę, 3 października odbędzie się w Toruniu VI Bieg z Książką, który jest organizowany przez Program Absolwent UMK oraz Klub Maratoński UMK.​ W tym roku bez sztafety, jednak nie zabraknie emocji przy biegu głównym.

To ostatni dzwonek, by zapisać się na sobotni bieg. Zapisy na imprezę otwarte są jeszcze tylko do jutra (29.09.). Czekają nas wyjątkowe emocje - zarówno dla tych, którzy biegną, jak i tych, którzy będą kibicować. Od 09:30 w lasku bielańskim torunianie uczczą rok Leopolda Tyrmanda - pisarza, popularyzatora jazzu i... wielbiciela kolorowych skarpetek. Razem z jego dziełem będą biec nieco ponad 4 kilometry.

Dystans nawiązuje do jednej z książek Leopolda Tyrmanda, zatytułowanej  "Dziennik 1954", odmierzany będzie w passusach. To wieloznaczne słowo, które pochodzi z historii rzymian, którzy używali tej jednostki mierzenia odległości, ale także - oznacza pewien fragment książki. Nasz wynik nie będzie taki oczywisty - będzie obliczany z użyciem algorytmu, który uwzględnia czas, parametry książki, a także - pojawi się specjalny przelicznik, który pozostaje tajemnicą aż do startu biegu.

O VI edycji Biegu z Książką opowiedziała nam Anna Bielawiec-Osińska z Programu Absolwent UMK

Szczegółowe informacje znajdziecie na TUTAJ. Bieg odbędzie się w sobotę między 9:30 – 12:30 na kampusie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Nowy blask domu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.