Z psiego piekła do lepszego świata. Toruńskie schronisko zaopiekuje się zwierzętami z placówki w Radysach

2020-07-08 10:27
Toruńskie schronisko przyjmie psy z placówki w Radysach/zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay.com Toruńskie schronisko przyjmie psy z placówki w Radysach/zdjęcie ilustracyjne

Toruń włącza się w pomoc psom ze schroniska w Radysach na Mazurach. Do toruńskiej placówki trafi stamtąd 20 zwierząt. Schronisko przy ulicy Przybyszewskiego wyraziło chęć przyjęcia piesków, na co zgodził się Urząd Miasta. Poza spokojnym miejscem, będą miały tu wyżywienie, pracę socjalizacyjną z wolontariuszami i poszukiwania nowych domów tymczasowych.

Sprawa psiego koszmaru w mazurskim schronisku poruszyła cały kraj. Ponad dwa tysiące zwierząt przebywało tam w fatalnych warunkach, znęcano się nad nimi, głodzono. Były zapchlone, chore, bez opieki weterynaryjnej. Wiele z nich trafia teraz do różnych miejsc w Polsce i adopcji tymczasowej. Psy są "dowodem w sprawie", dlatego na razie nie można ich oddać na stałe. Właściciele schroniska w Radysach mają zarzuty i zostali aresztowani.
Zorganizowano ogólnopolską zbiórkę na rzecz psiaków, udało się zebrać prawie półtora miliona złotych. Zwierzęta są leczone, odpowiednio karmione. Wiele schronisk w Polsce zadeklarowało chęć opieki nad psami. Są rozwożone do wielu placówek. Część psiaków trafiła między innymi do Bydgoszczy, teraz będzie Toruń i schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Przybyszewskiego.

Z kolei fundacja „Najlepszy przyjaciel”, która na co dzień wspiera toruńskie schronisko, zapewni zwierzętom wyżywienie, a wolontariusze zajmą się ich socjalizacją, jak i szukaniem nowych domów. Wsparcie zadeklarowało także środowisko pro zwierzęce Torunia i okolic - informuje Urząd Miasta Torunia.

Obecnie w toruńskiej placówce przebywa około 140 psów na 400 miejsc.

A po Krakowie biegają konie