Rower

i

Autor: KMP Włocławek Pijany rowerzysta miał we krwi ponad promil alkoholu

Kolizja drogowa

Wypadek z udziałem pijanego rowerzysty. Policja bada sprawę

2023-06-01 15:26

Policjanci z Włocławka wyjaśniają okoliczności wypadku, w wyniku którego obrażeń doznał 62-letni rowerzysta. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że kierujący jednośladem wjechał nagle na przejście dla pieszych tuż przed nadjeżdżający pojazd osobowy. Rowerzysta miał we krwi ponad promil alkoholu.

Rowerzysta był "na gazie"

Do zdarzenia doszło wczoraj (30 maja 2023 r.) około godziny 13:30 w miejscowości Dębice (gmina Włocławek) na drodze wojewódzkiej 265. Policjanci z drogówki wstępnie ustalili, że 62-letni kierujący rowerem jechał w kierunku Kruszyna drogą przeznaczoną dla ruchu pieszo-rowerowego. W pewnym momencie nagle skręcił w lewo i wjechał na przejście dla pieszych, gdzie został potrącony przez pojazd osobowy toyota, również jadący w stronę Kruszyna. W wyniku potrącenia rowerzysta trafił do szpitala, gdzie okazało się, że odniósł obrażenia powyżej dni 7. Przeprowadzone badanie trzeźwości obu kierowców wykazało, że kierująca toyotą była trzeźwa, natomiast u rowerzysty urządzenie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wypadku, które wyjaśni dokładne okoliczności tego zdarzenia. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierujący rowerem został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych.

Sonda
Czy jako rowerzysta czujesz się bezpieczny na polskich drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE