Wyjście z domu tylko w pilnych sprawach. W autobusach mniej pasażerów - w Toruniu będą dodatkowe kursy

2020-03-24 23:04
Dodatkowe kursy MZK
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Dodatkowe kursy MZK

Kolejne ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa. Dotyczą głównie przemieszczania się. Nie wychodźmy z domu - zaleca rząd. Tylko w koniecznych i ważnych sprawach, jak dojazd do pracy, potrzebne zakupy, apteka czy opieka nad bliskimi, wyjście z psem oraz wolontariat. W grupie mogą być jedynie dwie osoby, nie dotyczy to rodzin. Istotne zmiany będą w komunikacji miejskiej.

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu uruchamia od środowego poranka 22 dodatkowe, dublowane kursy autobusów. Siedem na linii 10 oraz po pięć na liniach 11, 30 i 34. Dotyczy to na razie porannych kursów między godziną 5.00 a 7.30, kiedy część torunian dojeżdża do pracy. Nowy rozkład jazdy na późniejsze godziny MZK musi jeszcze opracować.
Zgodnie z wytycznymi, w pojeździe nie może przebywać więcej pasażerów niż połowa miejsc siedzących. Najlepiej siadać co drugie miejsce.

Co ważne, na przystankach komunikacji miejskiej zostaną umieszczone informacje na temat nowych zasad korzystania z pojazdów. Z kolei poszczególne autobusy i tramwaje zostaną opatrzone informacjami o dopuszczalnej liczbie pasażerów, którzy mogą jednocześnie przebywać w danym pojeździe - informuje Sylwia Derengowska, rzecznik MZK w Toruniu.

Natomiast tramwaje będą od 25 marca kursowały według feryjnego rozkładu jazdy.