Współczesna Arka Noego - trwa Tydzień Misji Ogrodów! Zaglądamy do tego w Toruniu [AUDIO]

i

Autor: Marta Łazarska "Współczesna Arka Noego" - trwa Tydzień Misji Ogrodów! Zaglądamy do tego w Toruniu [AUDIO]

"Współczesna Arka Noego" - trwa Tydzień Misji Ogrodów! Zaglądamy do tego w Toruniu [AUDIO]

2020-03-11 18:33

Czy zwierzęta w zoo są tam dla naszej uciechy? Jak stworzyć im dom na małej przestrzeni wybiegu oraz co zrobić kiedy ryś się do nas nie uśmiecha? Na te i inne pytania próbują odpowiedzieć uczestnicy Tygodnia Misji Ogrodów.

To pierwsza taka akcja, która pokazuje nam jak ważną rolę pełnią te placówki. Zarówno jeśli chodzi o ochronę zagrożonych gatunków, a także – edukację. Toruński Ogród Zoobotaniczny, choć najmniejszy w Polsce - również przyłączył się do tej akcji. Każda z placówek jako symbol wybrała sobie gatunek zwierząt, który udało się uratować. I tak naszym toruńskim wyznacznikiem stali się Ocasek i Bezocasek. To pandy małe, które niemal rok temu pojawiły się w naszym ogrodzie. Co więcej ich wybieg został wsparty przez torunian – wybudowano go dzięki budżetowi obywatelskiemu.

Dzień Misji Ogrodów został ustanowiony na dziś - 11 marca, jednak przedłużono go na cały trwający tydzień. Chodzi o to, by zwrócić szczególną uwagę na to jak ważne są takie miejsca, nie tylko w Polsce. Wydają się wyjątkowo ważne w sytuacjach zagrożeń ekologicznych, które dotknęły środowiska naturalne Australii czy Ameryki Południowej.

O roli ogrodów opowiedziała nam Beata Gęsińska, dyrektor Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu

Tydzień Misji Ogrodu potrwa do 15 marca. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem "Chronimy ginące gatunki".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE