Wojewoda odznaczył toruńskich medyków

2021-10-19 19:03
Wojewoda odznaczył toruńskich medyków
Autor: Michał Kaproń

Trud walki z pandemią został doceniony. Ponad pięćdziesięcioro pracowników toruńskiej służby zdrowia otrzymało honorowe odznaki Ministra Zdrowia.

Na wtorkowej uroczystości w Ratuszu Staromiejskim Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz przekazał pracownikom toruńskich szpitali ministerialne wyróżnienia. Odznakami Honorowymi za zasługi dla ochrony zdrowia uhonorowani zostały osoby pracujące na froncie walki z pandemią COVID-19.

Walka była bardzo nierówna, szczególnie że na moim oddziale wybuch epidemii nastąpił jako jeden z pierwszych w kraju i działaliśmy tak naprawdę w sytuacji warunków polowych – powiedziała nam Edyta Cichocka, hematolożka ze Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu.

Poza honorowymi odznaczeniami państwowymi, wręczono również Medale Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Powędrowały one do dyrektorek toruńskich szpitali: Sylwii Sobczak i Justyny Wileńskiej. Pandemia stawia bowiem wyzwania nie tylko przed kadrą medyczną, ale i przed administracją lecznic.

W pewnym momencie zabrakło drzwi w piwnicach szpitala. Wszystkie wymontowaliśmy, żeby zbudować śluzy na oddziałach. Do dzisiaj tych drzwi w niektórych pomieszczeniach brakuje. Nigdy nie zapomnę obrazu, kiedy wchodzę do gabinetu dr Janika, gdzie siedział z dr Muszyńskim (obaj są chirurgami – dop. red.), siedzą w pomarańczowych ubraniach ochronnych, mają otwarte książki, siedzą przed komputerem i mówią, że się uczą interny – opowiadała Sylwia Sobczak, dyrektorka WSZ.

Polecany artykuł:

Udar mózgu? Byle nie w Toruniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE