Wielkanoc 2020 - prezydent Torunia składa życzenia mieszkańcom [AUDIO]

2020-04-12 11:46 Marta Łazarska
Wielkanoc 2020 - prezydent Torunia składa życzenia mieszkańcom [AUDIO]
Autor: Marta Łazarska Wielkanoc 2020 - prezydent Torunia składa życzenia mieszkańcom [AUDIO]

To wyjątkowy czas - spotkań, rodzinnej atmosfery. W tym roku Wielkanoc znacznie różni się od tej z lat poprzednich. Wprowadzony stan epidemiologiczny uniemożliwia nam spotkania, wyjazdy. To czas by pokazać jak ważni są dla nas nasi bliscy, którzy w te święta muszą pozostać z nami w kontakcie wyłącznie telefonicznym.

Na naszym portalu informowaliśmy was jak wygląda Wielkanoc w Toruniu. Nasi rozmówcy opowiadali nam, że święta w tym roku będą wyjątkowe. Niektórzy po raz pierwszy sprawdzać będą się w roli gospodarza, inni starają się sprawić, by był to czas spokoju i wytchnienia. Gdy rodzina nie może spotkać się w komplecie - z pomocą przychodzą nowoczesne technologie. Wybieramy telefon, wideokonferencję czy choćby MMSa, który w tym roku często zastępuje świąteczną kartkę dla bliskich. Więcej na temat tego jak wygląda Wielkanoc naszych rozmówców znajdziecie w materiale poniżej.

Niezmiennie w takcie świąt nie brakuje serdeczności, która objawia się w życzeniach, które są przekazywane w tym trudnym czasie.

Życzenia torunianom w tym szczególnym czasie składa prezydent - Michał Zaleski

Swoje życzenia przekazał za pośrednictwem wideo także biskup Wiesław Śmigiel.