Wesprzyj lokalną księgarnie - zamów książkę na telefon!

i

Autor: pixabay.com Wesprzyj lokalną księgarnie - zamów książkę na telefon!

Wesprzyj lokalną księgarnie - zamów książkę na telefon!

2020-03-25 11:09

Epidemia koronawirusa uderza w każdy element gospodarki w Polsce. W największych tarapatach mogą okazać się lokalni przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe firmy, a ich działalność bazowała na kontakcie ze stałym klientem. To restauracje, kawiarnie czy księgarnie.

Według badań 40% księgarń może nie przetrwać epidemii koronawirusa. Choć czasu na czytanie możemy mieć więcej to miejsca te organiczają swoją działalność do minimum. W najtrudniejszej sytuacji są małe, rodzinne księgarnie, które bazowały przede wszystkim na kontakcie z klientem. Stąd pojawił się pomysł „Książki na telefon”.

Jak ją zamówić? Wystarczy wejść na stronę ksiazkanatelefon.pl i wybrać księgarnie w naszym mieście, skontaktować się z nią mailowo, telefonicznie czy przez media społecznościowe. W ramach akcji „Książka na telefon” możemy zapytać o tytuł, który szukamy, a także o rekomendacje od pracownika. Niektóre księgarnie oferują również transmisję live lub zdjęcia regałów, które możemy przejrzeć bez wychodzenia z domu.

W akcji biorą udział również toruńskie księgarnie i antykwariaty. To Księgarnia Sztuki, znajdująca się przy Centrum Sztuki Współczesnej, Toruński Antykwariat Księgarski, Księgarnia Kafka i Spółka oraz Księgarnia u Jezuitów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE