Rozpoczęły się matury 2020

i

Autor: Magdalena Witt-Ratowska Rozpoczęły się matury 2020

"Wesele" nie każdemu się spodobało...Za maturzystami z Torunia pierwszy dzień egzaminów [AUDIO]

2020-06-08 17:20

Wypracowanie z "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego lub interpretacja wiersza "Daremne" Anny Kamieńskiej - przed takim wyborem stanęli maturzyści, przystępujący do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. W części zamkniętej znalazły się teksty Józefa Tischnera i Tadeusza Pszczołowskiego. Jak poszło toruńskim maturzystom?

Nie wszyscy, z którymi rozmawiało Radio ESKA, byli z siebie zadowoleni po wyjściu ze szkoły. Może nawet nie tyle z siebie, co z tematów, zwłaszcza z "Wesela", gdzie rozprawkę trzeba było oprzeć na elementach fantastycznych w dramacie.
Trudny temat - ocenia jedna z absolwentek II Liceum Ogólnokształcącego - nawet pani od polskiego to przyznała. Nie poszło mi za dobrze, nie byłem na "Wesele" przygotowany - mówi maturzysta z III LO. Spodziewałam się "Wesela", więc jest ok - przyznaje jego koleżanka.
Jutro (9.06) czas na matematykę - ta również przysparza nieco nerwów, za to język angielski (10.06) już nie wywołuje takich emocji i obaw. Brak ustnych egzaminów brzmi dla maturzystów jak nagroda. Wielu z nich odbierało dziś świadectwa, bo nie było w tym roku tradycyjnego zakończenia roku szkolnego.

Toruńscy maturzyści o pierwszym dniu egzaminów:

Tegoroczna matura wypadła w trudnym czasie epidemii koronawirusa, dlatego poza egzaminacyjnym stresem - są też egzaminacyjne zasady bezpieczeństwa. Będą obowiązywały w każdym dniu matur.

Posłuchaj, jak wyglądały procedury bezpieczeństwa w czasie matur w Toruniu:

W Toruniu do matury przystąpiło prawie 3 tysiące osób w 31 szkołach, w całym województwie - ponad 17 tysięcy. Egzaminy potrwają do końca czerwca, wyniki będą znane 11 sierpnia.

Rozmawiamy z rekordzistą Guinnessa w trialu rowerowym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE