Nowy bon turystyczny na wakacje 2023. Być może będzie, ale zamiast 500 plus

i

Autor: pexels.com Nowy bon turystyczny na wakacje 2023. Być może będzie, ale zamiast 500 plus

Urlop wypoczynkowy

Wakacje w Polsce wyjątkowo drogie. W tych europejskich krajach jest taniej!

2023-06-02 9:54

Zostało niewiele czasu do nadejścia wakacji. Będzie to czas urlopowy, czyli masy Polaków wraz ze swoimi rodzinami i nie tylko ruszą na zasłużony wypoczynek. W tym roku chyba już tradycyjnie, najdrożej będzie w Polsce (w górach i nad morzem). Są jednak cieplejsze i tańsze miejsca w Europie niż Polska i to nie daleko. Zobaczcie, gdzie zaoszczędzicie!

Koszty wakacji w Polsce

Koszty wakacji w Polsce w ostatnich latach były dość wysokie biorąc pod uwagę polskie możliwości finansowe. Wydatki na ten cel zależały przede wszystkim od lokalizacji i standardu oferowanego zakwaterowania oraz od sezonu turystycznego. Do tego dochodzi stan inflacji, rosnące ceny produktów i usług. Innym problemem jest spekulacja cenami przez przedsiębiorców i wykorzystywanie złej sytuacji rynkowej.

W sezonie letnim ceny często wzrastają ze względu na duży popyt na noclegi i inne atrakcje turystyczne. W miastach i kurortach nadmorskich, gdzie jest duże zapotrzebowanie na noclegi, ceny mogą być wyższe niż w mniejszych miejscowościach. Warto również zwrócić uwagę na standard oraz lokalizację oferowanego zakwaterowania, ponieważ luksusowe hotele i apartamenty mogą kosztować znacznie więcej niż zwyczajne pokoje w pensjonatach lub hostelach. Można powiedzieć, że średnio cena za nocleg w sezonie np. nad Bałtykiem kosztuje od 300 do 450 złotych. W takiej sytuacji tygodniowy pobyt dla dwóch osób nad Bałtykiem może wynieść ok. 4-5 tys. zł.

Inne koszty na wakacjach

W przypadku atrakcji turystycznych, koszty są zróżnicowane, jednak zawsze generują dodatkowe koszty. Wstęp na plażę jest zwykle darmowy, ale niektóre plaże pobierają opłaty za wynajem leżaków oraz parasoli. W niektórych miejscowościach nadmorskich są dostępne atrakcje, takie jak parki rozrywki, wodne parki, muzea, czy rejsy statkiem po morzu, a ich koszty wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za osobę, w zależności od rodzaju atrakcji.

Gdzie wakacje tańsze niż w Polsce?

W Europie istnieje wiele krajów, gdzie można tanio spędzić wakacje nad morzem (taniej niż w Polsce). Oto kilka przykładów:

  • Bułgaria - Bułgaria oferuje tanie wakacje nad Morzem Czarnym, zwłaszcza w kurortach takich jak Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski. Ceny za zakwaterowanie, jedzenie i atrakcje turystyczne są zwykle niższe niż w innych krajach europejskich.
  • Chorwacja - Chorwacja to kraj, który cieszy się dużą popularnością wśród turystów, ale można tam znaleźć też tanie wakacje. Najlepsze ceny są zazwyczaj na wyspach, w mniejszych miejscowościach lub poza sezonem turystycznym.
  • Albania - Albania to kraj, który dopiero zaczyna rozwijać swoją turystykę, ale już teraz oferuje wiele tanich wakacji nad Morzem Jońskim. Można tam znaleźć zarówno piękne plaże jak i wiele zabytków kultury albańskiej.
  • Hiszpania - Hiszpania to kraj, w którym można znaleźć zarówno luksusowe kurorty, jak i tańsze oferty noclegowe i gastronomiczne. Najtańsze wakacje można znaleźć na wybrzeżu Costa del Sol, Costa Blanca czy Costa Brava.

Koszty wakacji zależą od wielu czynników, takich jak sezon, lokalizacja i standard zakwaterowania, ale wybierając jeden z powyższych krajów, można spędzić wakacje nad morzem taniej niż w niektórych innych krajach europejskich w tym w Polsce.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE