Wahadło dla cierpliwych. Kiedy nocne prace na moście Piłsudskiego? [ZDJĘCIA]

2021-04-09 22:29 Magdalena Witt-Ratowska

Nocne prace na moście są konieczne, ale uciążliwe dla kierowców. Zwłaszcza wieczorem, w pierwszych godzinach, kiedy torunianie i podróżni wybierają trasę i powroty przez remontowaną przeprawę. Tak było w piątkowy wieczór, 9 kwietnia.

O 20.00 drogowcy rozpoczęli betonowanie i asfaltowanie na moście Piłsudskiego. W tym czasie obowiązuje ruch wahadłowy. Do 22.00 to ręczne sterowanie (ze względu na przejazd komunikacji miejskiej), po tej godzinie - sygnalizacją świetlną. O ile na samym moście ruch jest już w miarę płynny, to przed wjazdem, zwłaszcza od strony placu Rapackiego tworzą się korki, sięgające skrzyżowania z Wałami gen. Sikorskiego lub na wysokości hotelu Mercury. Trzeba poczekać od kilku do kilkunastu minut. 

W najbliższym czasie na moście będzie ciąg dalszy nocnych prac. Kiedy?

  • 12/13 kwietnia (z poniedziałku na wtorek)
  • 13/14 kwietnia (z wtorku na środę)
  • 14/15 kwietnia (ze środy na czwartek)
  • 15/16 kwietnia (z czwartku na piątek)

Na czas modernizacji i przebudowy mostu w centrum Torunia, Miejski Zarząd Dróg wciąż zaleca korzystanie z mostu gen.Zawackiej.

Most gen. Zawackiej w Toruniu
Autor: M.Witt-Ratowska Most gen. Zawackiej w Toruniu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Rejs kontenerowy z Gdańska do Chełmna