W Toruniu za darmo sprawdzisz stan świateł w swoim samochodzie. Na których stacjach?

2020-11-19 17:19 Marta Łazarska
W Toruniu za darmo sprawdzisz stan świateł w swoim samochodzie. Na których stacjach?
Autor: pixabay.com

"Twoje światła - nasze bezpieczeństwo" to ogólnopolska kampania policji, która ma zwrócić uwagę na to jak ważną i często zaniedbaną częścią jazdy samochodem jest odpowiednie oświetlenie. Istotne jest szczególnie teraz, gdy za oknami robi się coraz szybciej ciemno, a warunki atmosferyczne ograniczają widoczność.

Oświetlaj, nie oślepiaj - to jedno z haseł ogólnopolskiej akcji policji, która zwraca uwagę na nasze oświetlenie w trakcie jazdy. Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” już piąty raz motywuje kierowców do sprawdzania swoich pojazdów. Także w Toruniu, municypalni prowadzą kontrole, które mają zwiększyć nasze bezpieczeństwo na drodze jesienią i zimą, kiedy na zewnątrz jest dłużej ciemno.

Chodzi przede wszystkim o to, by zminimalizować liczbę wypadków, które są spowodowane niedostatkiem lub nadmiarem światła w pojeździe. W tym celu na trzech stacjach w Toruniu oraz kilku w okolicznych miejscowościach będziemy mogli bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia w naszym samochodzie. Akcja jest skierowana przede wszystkim do kierowców, którzy na co dzień nie mają czasu lub umiejętności, by ocenić sprawność reflektorów w aucie.

Gdzie będzie można sprawdzić bezpłatnie swoje światła?

Stacje, które w najbliższą sobotę (21.11.) będą włączone w działania policji znajdziecie poniżej.

  • SKP PZM Toruń , ul. Szosa Lubicka 90,
  • NORAUTO , ul. Olsztyńska 8A
  • FUH Auto – Moto Export- Import Jerzy Celmer , ul. Hebanowa 26
  • Transport Krajowy i Międzynarodowy Bronisław Gwiździel, ul. Szosa Chełmińska 182/186
  • Serwis Skoda Plichta Sp. z o.o., ul. Toruńska 85, Lubicz Dolny
  • ADK- AUTO S,C. , ul. Bydgoska 26B, Łubianka
  • Stacja diagnostyczna Wiesław Podlaszewski, ul. Kolejowa 14, Czernikowo

Akcja odbędzie się jeszcze tylko w najbliższą sobotę. Wykaz miejsc oraz kontakt do interesujących nas stacji w całym kujawsko-pomorskim znajdziecie TUTAJ.

Najbardziej niezawodne auta | ESKA XD - Prosto z salonu #11