W ogródkach działkowych w Toruniu praca wre. Niestety kupno działki to nadal spory wydatek

2021-04-18 17:27 Paweł Jankowski

Mimo, że temperatury jeszcze za wysokie nie są tej wiosny, to na toruńskich ogródkach działkowych niemalże komplet. Ale nie dziwmy się, bo każdy działkowiec zimą w niecierpliwością odrywa kartki z kalendarza wyczekując wiosny. Jeśli tylko nie pada deszcz, to pędzi na swoje poletko. Teraz jest czas porządków po zimie, więc dym nad ogródkami działkowymi ściele się gęsto. Rok temu sprawdzaliśmy ceny działek w Toruniu i okolicach. W ubiegłym roku było drogo, a teraz jest... drożej.

Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa spowodowały wzrost zainteresowania w całej Polsce rodzinnymi ogródkami działkowymi. Nie wyjeżdżamy na wycieczki, zamarł ruch turystyczny, nie robimy weekendowych wypadów. Na działce możemy poczuć się naprawdę swobodnie, więc stały się one znakomitą alternatywą.

Obecnie w Toruniu nie powstają nowe ogródki działkowe, więc można liczyć jedynie na okazję na rynku wtórnym. A z tym jest prawdziwy kłopot. Rok temu sprawdzaliśmy ceny działek w Toruniu i okolicach (tutaj). Postanowiliśmy sprawdzić, jak to wygląda obecnie. Na popularnym serwisie ogłoszeniowym znaleźliśmy zaledwie 15 (!) ogłoszeń w kategorii "Działka rekreacyjna Toruń". Ceny mogą przyprawić o zawrót głowy. 20 tysięcy złoty musimy wydać za zadbaną działkę ze zwykłym domkiem - to są najtańsze oferty. Cena wzrasta, gdy domek jest bardziej komfortowy. Najwyższa oferta - działka z 40 metrowym murowanym domkiem w Rogówku - 130 tysięcy. Zupełnie zniknęły oferty działek zapuszczonych i bez zabudowy. W 2020 roku były one sprzedawane za 10-15 tysięcy. Teraz można o takich okazjach zapomnieć.

Rodzinne ogródki działkowe stały się atrakcją także dla ludzi młodych. Coraz częściej oprócz domku i altany możemy napotkać tu małe place zabaw i bawiące się dzieci. To oznacza, że takie spędzanie wolnego czasu zaczęło interesować nie tylko emerytów.

Toruński przewodnik Wojciech Olszewski opowiada o Katedrze św. Janów w Toruniu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl