Uwaga torunianie - od dziś (01.08.) te parkingi będą płatne

2020-08-01 11:07 Marta Łazarska
Uwaga torunianie - od dziś (01.08.) te parkingi będą płatne
Autor: Marta Łazarska

Toruń poszerza Strefę Płatnego Parkowania. Trafi do niej ponad 200 miejsc, z których dotychczas bezpłatnie korzystaliśmy. Sprawdźcie gdzie od dziś (01.08.) trzeba kupić bilet, żeby nie dostać mandatu.

Parkingi przy ul. Wały gen. Sikorskiego oraz ul. Gregorkiewicza od dziś są już płatne. Przypomnijmy, że torunianie mogli korzystać z nich już w ubiegłym roku. Są blisko kompleksu staromiejskiego. Miały także pomóc z nadmiarem samochodów, które nie mogły zaparkować na Placu Zwycięstwa, gdzie trwa budowa sądu. Do Podstrefy "B" trafi łącznie 238 miejsc.

Do płatnej strefy miały wejść na koniec maja, jednak epidemia koronawirusa zmieniła plany. Wyłączono parkometry, by niwelować możliwe przeniesienie się wirusa na inne osoby. Aby skorzystać z parkometru musieliśmy robić to wyłącznie przy pomocy aplikacji mobilnej. Dokładnie dwa miesiące temu, bo 1 czerwca, toruńscy radni podjęli decyzję, by odmrozić parkometry. Są dezynfekowane 3 razy dziennie, jednak zaleca się, by korzystać z nich w rękawiczkach.

Kolejne poszerzenia Strefy Płatnego Parkowania jeszcze w tym roku. Parking przy ulicy Skrzetuskiego ma zostać włączony do SPP 1 października. To 69 miejsc, z czego trzy przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Ile zapłacimy za parking w Podstrefie "B"?

Pierwsze pół godziny to 0,60 zł. Pierwsze 60 minut kosztować nas będzie 1,50 zł, zaś za drugą rozpoczętą godzinę 1,80 zł. Natomiast za trzecią rozpoczętą godzinę zapłacimy 2,10 zł, czwarta i każda kolejna to koszt 1,50 zł.

Zwiedzanie Torunia powinniśmy rozpocząć w sercu miasta

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.