UMK odowłuje zajęcie dydaktyczne! Jakie inne zmiany czekają na studentów? [AUDIO]

i

Autor: Andrzej Romański UMK odowłuje zajęcie dydaktyczne! Jakie inne zmiany czekają na studentów? [AUDIO]

UMK odowłuje zajęcie dydaktyczne! Jakie inne zmiany czekają na studentów? [AUDIO]

2020-03-11 16:06

Brak zajęć, zawieszona biblioteka oraz bez odwiedzin w akademikach. Dziś Uniwersytet Mikołaja Kopernika dołączył do uczelni, które w związku z koronawirusem ograniczają działalność. Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych na dwa tygodnie.

Decyzję o odwołaniu zajęć na uniwersytecie przekazały dziś (11.03.) władze uczelni na specjalnej konferencji. W związku z oddziaływaniem koronawirusa na świecie UMK podjęło poważne kroki dotyczące zawieszenia działalności. Chodzi tu głównie o dydaktykę. Pracownicy administracyjni pracują normalnie, a swoje badania będą mogli prowadzić również naukowcy. Decyzja wchodzi w życie już od jutra.

W innej sytuacji są osoby, które używają tzw. e-learningu. Te zajęcia pozostają bez zmian. Władze rozważają również organizowanie internetowych wykładów - jako streaming czy poprzez popularną platforma Moodle. Wszystko zależy od tego, jak długo takie ograniczenia w działalności uniwersytetu potrwają.

Uczelnia poinformowała swoich studentów o decyzji na swoim profilu na Facebooku

W związku z upływającym terminem ważności legitymacji studenckich - decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego będą przedłużone do końca maja.​

Posłuchaj co o nowych wytycznych na UMK opowiedział rzecznik uczelni, prof. Marcin Czyżniewski

W związku z ostatnimi wydarzeniami na UMK nie odbędzie się wiele imprez. Jedną z nich jest chociażby VI Dzień Gier Planszowych GRAWITACJA, konferencja #GrazUMK czy Targi "Promocja Edukacyjna 2020".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE