Ucieczka, pościg i strzały na trasie Toruń-Chełmża! Policja zatrzymała pijanego kierowcę [AUDIO]

2020-09-10 14:32 MWR
Policja ścigała pijanego kierowcę
Autor: M.Witt-Ratowska

Do 10 lat więzienia grozi kierowcy, który uciekał przed policyjnym patrolem, potrącił dwóch funkcjonariuszy i jak się okazało - miał dwa promile alkoholu w organizmie. W czasie pościgu padły strzały, dopiero wtedy pijany pirat drogowy się zatrzymał. Wszystko rozegrało się wczoraj (09.09) przed północą, na drodze krajowej nr 91 pomiędzy Toruniem a Chełmżą.

Jadące wężykiem audi na wysokości Ostaszewa zauważyli policjanci z chełmżyńskiej drogówki. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli, tylko zaczął uciekać w kierunku Grzywny. Do pościgu włączył się drugi radiowóz.

Auto zjechało z głównej trasy na miejscowość Warszewice i tam wjechało na ogrodzony teren jednej z firm - informuje aspirant Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Mimo blokady, próba ujęcia uciekiniera skończyła się potrąceniem dwóch funkcjonariuszy. Dopiero użycie broni i strzały w koła spowodowały kapitulację agresywnego kierowcy. 43-letni mężczyzna został obezwładniony, zatrzymany i trafił prosto do policyjnej celi. W dodatku był pijany, miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Posłuchaj relacji z policyjnego pościgu za pijanym kierowcą:

Na szczęście potrąceni funkcjonariusze doznali niegroźnych obrażeń. 43-latek usłyszy zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości, ucieczkę i czynną napaść na policjantów. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

W Toruniu trwa policyjna akcja "Bezpieczna zebra"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.