Turcja trzęsienie ziemi

i

Autor: Flickr Trzęsienie ziemi spustoszyło tureckie miasta!

Trzęsienie ziemi w Turcji. Ambasada turecka w Polsce o największych potrzebach

2023-02-09 12:17

W Turcji doszło do niespotykanego dotąd w tym kraju trzęsienia ziemi. Dzisiaj ogłoszono, że liczba ofiar przekroczyła 16 tys. To wielka tragedia dla narodu i państwa tureckiego. Z całego świata w tym z UE zaczęła napływać pomoc i wsparcie. Czego obecnie potrzeba najbardziej?

W Turcję uderzyły dwa potężne trzęsienia ziemi. Mówi się, że w tym kraju nie było większego trzęsienia ziemi od 130 lat! Z napływających danych wynika, iż może to być prawda. Władze tureckie zaapelowały do świata o wsparcie. Głos ten nie pozostał bez odzewu. Z Europy i innych części świata ruszyły ekipy poszukiwawcze oraz lekarze. Grupy ratunkowe zostały wysłane m.in. z Polski, Japonii, Francji, Wielkiej Brytanii, Grecji itd.

Dziś poinformowano, że liczba ofiar przekroczyła 16 tys. osób. Wartość ta będzie zapewne wzrastać z każdym kolejnym dniem. Zapytaliśmy Ambasadę Turcji w Polsce, jakie są obecnie największe potrzeby na miejscu tragedii.

W nawiązaniu do Pańskiego zapytania Ambasada Turcji uprzejmie informuje, że najbardziej potrzebne dary rzeczowe to: agregaty, power banki, latarki, termosy, gazowe piecyki katalityczne, śpiwory, koce oraz namioty.

Korzystając z okazji Ambasada chciałaby przekazać wyrazy wdzięczności za wszelkie dary płynące z Polski - poinformowało biuro prasowe Ambasady Turcji w Warszawie.

Do trzęsienia ziemi doszło w nocy. Tysiące ludzi zostały pozbawione podstawowych, niezbędnych rzeczy - kurtek, ciepłych ubrań, ogrzewania, łóżek i śpiworów itd. O tej porze roku w Turcji jest zimno. Mimo że kojarzy się nam z ciepłym krajem, to tam również jest zima. Podstawowe, wymienione dary pozwolą na przetrwanie pierwszych dni po tragedii naturalnej.

Oficjalna zbiórka Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH): https://www.siepomaga.pl/pah-turcjasyria.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE