Trening z magnesami neodymowymi, Spływ na byle czym czy turniej kapslowy. Festiwal Drwęcy zaprasza

i

Autor: Facebook.com/Festiwal Drwęcy

Trening z magnesami neodymowymi, Spływ na byle czym czy turniej kapslowy. Festiwal Drwęcy zaprasza

2021-06-21 22:56

To będzie impreza jak z bajki. Kolejny raz rusza Festiwal Drwęcy, który pokazuje jak dobrze jest spędzać czas nad tą rzeką. W programie pojawią się niespodzianki, ale jak zawsze - wierni fani imprezy będą mogli podziwiać pomysłowość uczestników podczas Spływu na byle czym.

Trening z magnesami neodymowymi, spływ na byle czym oraz darmowa grochówka. To tylko kilka propozycji tego, co czeka nas podczas kolejnej odsłony Festiwalu Drwęcy. W tym roku pojawił się motyw główny. Tym razem impreza odbędzie się pod znakiem ulubionych bajek z dzieciństwa.

- Zaplanowaliśmy malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków. Będzie też nowość - trening klubu Magnes Neodymowy. Są to ludzie, którzy zajmują się sportem, który polega na rzucaniu magnesem do celu i przy okazji tego znajdują różne ciekawe rzeczy. Trening odbędzie się nad brzegiem Drwęcy, więc jeżeli coś metalowego byłoby w tej rzece, to zostanie wyjęte. Czasami zdarzają się różne cuda. Dodatkowo pokaz terapii ruchem Fitness I AM STUDIO. Będzie także Oskar Tuszyński i pokaz motocrossu oraz warsztaty z Muzeum PRL-u, podczas których dowiemy się jak kiedyś robiono pranie i myto się w bali. Nie zabraknie malowania flagi Festiwalu Drwęcy, warsztatu wykonywania sztukaterii z gipsu, wykonywanie ozdób z żywicy, warsztaty szkutnictwa oraz karaoke - wymienia nam organizator imprezy, Rafał Kmieć z Fundacji Melodia Serc

Na zgłodniałych przygód czeka nie tylko darmowa grochówka, ale i kultowy już Spływ na byle czym. Na tę część można zgłaszać się jeszcze w dniu imprezy do godziny 10:00. Na czym polega? Chętni mają zbudować łódź, która będzie mogła przepłynąć dystans od punktu postojowego Białe Góry do punktu Wygoda. Pływający pojazd ma utrzymać się na powierzchni około 40 minut. Im bardziej nietypowa maszyna - tym lepiej. W poprzednich edycjach Drwęcą płynął czołg, statek piratów czy samolot. Dla najlepszych i najbardziej kreatywnych żeglarzy czeka nagroda - 500 złotych za I miejsce.

Festiwal Drwęcy odbędzie się już w najbliższą sobotę od godziny 11:00. Szczegółowy harmonogram znajdziecie na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku.

Impreza jest organizowana przez Fundację Melodia Serc, Stowarzyszenie Ekodom oraz mieszkańców Kaszczorka. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na wakacje dla najuboższych dzieci oraz na realizację celów statutowych fundacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE