Toruńskie szkoły do remontu. Po wakacjach uczniowie wrócą do nowych wnętrz [AUDIO]

2021-06-28 14:48
Toruńskie szkoły do remontu. Po wakacjach uczniowie wrócą do nowych wnętrz [AUDIO]
Autor: pixabay.com

Zamiast szkolnego gwaru - dźwięki wiertarek, wkrętarek i czasami betoniarek. Placówki oświatowe w Toruniu odpoczywają od uczniów, ale nie będą puste. Już działają tam ekipy remontowe, które sprawią, że powrót do szkoły będzie jeszcze bardziej upragniony.

Termomodernizacja, przystosowanie budynku do osób niepełnosprawnych oraz miejsce do nauki zawodów. Takie zmiany czekają toruńskie szkoły w te wakacje. Lipiec i sierpień to miesiące, które dają większą swobodę w prowadzeniu prac remontowych w placówkach oświatowych. Stąd też plan, by wykorzystać czas odpoczynku uczniów i nauczycieli i zmienić wnętrza niektórych szkół. To m.in. nowe nasadzenia, przestrzeń do rekreacji, odnowiona podłoga i docieplenie murów.

Jakie prace planuje się w toruńskich szkołach? Mówi Anna Kulbicka-Tondel, rzeczniczka prezydenta Torunia

Największą inwestycją będzie budowa nowej sali gimnastycznej dla Szkoły Podstawowej nr 14 w Toruniu. Powstanie ona dopiero w listopadzie 2022 roku. Warto jednak czekać, bo będzie to obiekt z prawdziwego zdarzenia. Zgodnie z projektem, sala będzie połączona z szkołą podstawową łącznikiem, a jej powierzchnia to ponad 1100 metrów kwadratowych. W środku znajdą się szatnie, pomieszczenia sanitarne, trybuna, która pomieści setkę kibiców. Dodatkowo wokół konstrukcji nie zabraknie zieleni. Koszt nowej sali dla SP nr 14 przy ul. Hallera to niemal 7,5 miliona złotych.

AQUA Toruń otwarte!