OHP w Toruniu rekrutuje

i

Autor: Mariusz Luda Ochotnicze Hufce Pracy dają możliwość zdobycia wykształcenia i przygotowania zawodowego

Toruńskie OHP rekrutują [AUDIO]

2021-05-18 12:39

Masz 15-18 lat i już wiesz, że chcesz jednocześnie się uczyć i pracować? Ochotnicze Hufce Pracy dają możliwość zdobycia wykształcenia i przygotowania zawodowego w ramach polskiego systemu oświaty. Rekrutacja trwa, a jest to oferta dla wszystkich przyszłych kosmetyczek, fryzjerów, pracowników produkcji, czy budowy.

Do OHP są przyjmowane osoby w wieku 15-18 lat, które decydują się realizować obowiązek nauki, łącząc ją z pracą i zdobywając konkretny zawód. Uczestnik OHP za pracę otrzymuje miesięczne wynagrodzenie i ma zapewnione ubezpieczenie. Młodzież uczy się w szkołach publicznych podległych władzom samorządowym – informuje Kamil Wysocki z toruńskiego OHP.

Toruńskie OHP rekrutuje
ESKA DOWOZI - PIERWSZY TYDZIEŃ W TORUNIU

W OHP młodzież przyucza się do zawodu, zdobywa kwalifikacje, a następnie zawód. W aktywizacji zawodowej pomagają programy edukacyjne, szkolenia, a nawet programy i porady. Chętni nie muszą martwić się też o dach nad głową, bo toruńskie OHP ma własny internat.

Oferta kształcenia zawodowego w OHP obejmuje ponad 60 zawodów. Najczęściej wybieranymi przez młodzież zawodami są: kucharz, fryzjer, sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych, cukiernik, piekarz, murarz-tynkarz, lakiernik, stolarz, elektryk, ślusarz, krawiec, tapicer. Więcej TUTAJ.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!