Toruński Rower Miejski na Walentynki. Torvelo pojedziemy już od poniedziałku

i

Autor: Marta Łazarska

Toruński Rower Miejski na Walentynki. Torvelo pojedziemy już od poniedziałku

2022-02-10 15:28

Po zimowej przerwie - wracają miejskie jednoślady. Torunianie będą mogli z nich korzystać częściowo od poniedziałku (14.02.), Całą flotę roweru miejskiego zobaczymy już na początku marca.

Torunianie z systemu Torvelo korzystają od 2019 roku. Od tego czasu rowery wypożyczono pół miliona razy, z czego 200 tysięcy razy tylko w roku ubiegłym. Obecnie flota liczy 450 pojazdów. 250 z nich będzie można wypożyczyć już 14 lutego. Całość dostępna będzie dla torunian i turystów od 1 marca.

Rower miejski funkcjonował w poprzednim sezonie do końca grudnia. Później przyszedł czas na prace renowacyjne oraz przygotowanie pojazdów do ruszenia w drogę w nowym roku. Jak się okazuje - najczęściej z systemu korzystaliśmy w czerwcu. Wtedy wypożyczono pojazdy aż 36 tysięcy razy. Rekordzistom-użytkownikiem był torunianin, który skorzystał z Torvelo 609 razy.

W tym sezonie czekają nas także spore zmiany. Pojawią się nowe stacje, niektóre zmienią swoje lokalizacje, jeszcze inne powrócą na swoje miejsce.

- W nowym sezonie rowery wrócą na wcześniej zawieszone stacje na Rubinkowie oraz na Bydgoskim Przedmieściu (punkt przy skrzyżowaniu Broniewskiego z Reja). Uruchomiona też zostanie nowa stacja na toruńskim Jarze, przy ulicy Watzenrodego - na wysokości wejścia do parku przy Stawie Kapitana. Nowy punkt pojawi się także w okolicach Urzędu Miasta przy Wałach Generała Sikorskiego. Będzie to druga stacja w tej okolicy. Czeka nas również zmiana dotycząca stacji przy Szosie Chełmińskiej. Do tej pory rowery można było wypożyczyć lub odstawić przy Targowisku Miejskim, a od nowego sezonu stacja będzie bliżej Cinema City - poinformowała Agnieszka Kobus-Pęńsko z Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

Sezon na rower miejski potrwa w tym roku do 23 grudnia.

Jak będzie wyglądał system Torvelo? Zdecydują torunianie

Cały czas możecie wziąć udział w specjalnej ankiecie, którą przygotował MZD we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kwestionariusz ma sprawdzić jak oceniamy system Torvelo w mieście, jego dobre i złe strony. Formularz skierowany jest zarówno do użytkowników oraz do tych, którzy nie korzystali jeszcze z miejskich jednośladów. Ankieta ma podpowiedzieć w jakim kształcie system powinien działać w następnych latach. Ankieta dostępna jest do 15 lutego. Więcej o sprawie pisaliśmy poniżej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE